Dotykamy ręką świat

2017-2018 4 października 2017

W dniu 29 .09.2017r. mieliśmy przywilej gościć rodowitych Filipińczyków – Laidę i Edmunda Napila, którzy z wielką pasją opowiadali młodzieży o swoim pięknym kraju i jego tysiącach barwnych wyspach. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy VII oraz chętne II i III gimnazjum. Tym samym realizowany był projekt z humanitaryzmu „Dotykamy ręką świat”.

Sukces młodych geografów

2017-2018 4 października 2017

W dniu 28.09.2017r. odbył się XVI powiatowy konkurs: „Bieg na orientację  – Wyprawy Odkrywców” Przemków 2017 pod patronatem Starosty Polkowickiego.
Nasza drużyna w składzie: Damian Kłos z klasy III A , Julia Minta i Julia Wirchniańska z klasy III C wywalczyła I miejsce
Uczniowie wykazali się niezwykłą umiejętnością rozpoznawania gatunków drzew, krzewów, roślin oraz skał i minerałów a także orientacją w terenie- posługując się mapą i busolą. Zaskoczyli komisję konkursową wiedzą o historii i atrakcjach turystycznych naszego powiatu.

Gratulujemy młodym geografom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunami uczniów były panie: Jolanta Wrzos i Janina Robak.

Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego

Nowa szkoła – nowa Rada SU

Mamy nową Radę Samorządu Uczniowskiego! W tym roku szkolnym wprowadziliśmy nową zasadę. Każda klasa może, a nawet powinna mieć w Radzie swojego przedstawiciela. Dzięki temu wszyscy będą pracowali nad nowymi tradycjami, wspólnymi imprezami i turniejami. Za nami już wybór przewodniczącego Rady – został nim Jakub Bryl z klasy III AG. Zastępcą jest Joanna Pólkowska z III AG. Zaprosiliśmy na jedno z naszych spotkań panią dyrektor Elżbietę Kich-Wiśniewską, aby zapytać o nurtujące nas problemy. A teraz pracujemy nad SQLTURĄ (projektem szkolnej kultury) oraz nowym regulaminem Klasy na Medal. Więcej na stronie o gimnazjum nr 3.

Kolejne sukcesy uczestników Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej

2017-2018 28 września 2017

19 IX 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z okazji obchodów 800 – lecia Piotrkowa Trybunalskiego pt.” Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego” na którym osobiście KARINA MOŚCIŃSKA Z KL. III D odebrała SPECJALNĄ NAGRODĘ DYREKTORA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY ELŻBIETY ŁĄGWY – SZELĄGOWSKIEJ. Nagrodę otrzymała za płaskorzeźbę z wizerunkiem herbu miasta Piotrkowa Trybunalskiego.  Podczas pobytu w Piotrkowie mieliśmy okazję obejrzeć wiele  interesujących wystaw  i w towarzystwie Krystyny Popielskiej zwiedziliśmy perły architektury Piotrkowa. Dziękujemy pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury za gościnność i przemiłą atmosferę podczas całego naszego pobytu.

Kwalifikację do wystawy pokonkursowej otrzymali: PAWEŁ KULIK KL. II C, AGNIESZKA PRUS KL. II C, LAURA WIECZOREK KL. II D

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Brawo artyści!!

2017-2018 28 września 2017

Kolejne sukcesy uczestników

Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej

Podsumowanie XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy światu pokój”, którego organizatorem było Oświęcimskie Centrum Kultury. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Na konkurs nadesłano 1132 prace. Jury przyznało 73 równorzędne nagrody i 86 kwalifikacji do wystawy.
Prace konkursowe miały prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta miała być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Nagrodę otrzymały: Julia Urban  SP1, Kalina Wabik SP1, Maja Dula SP1, Karina Mościńska kl. III D

Kwalifikację do wystawy pokonkursowej otrzymali: Olga Dobroskok – SP Jędrzychów, Cyprian Rodzik –  SP 3, Marcel Janik – SP Jędrzychów, Kacper Piasecki – kl. II D

Opiekun artystyczny Małgorzata Wacińska