Dyskoteka Szkolna

Dyskoteka szkolna
2015 – 2016 24 września 2015
dyskoteka09

Sukces Młodych Geografów
Osiągnięcia Uczniów 24 września 2015
Dnia 22 września odbył się XIV Powiatowy „Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców” Przemków 2015 pod patronatem Starosty Polkowickiego. Uczniowie rozpoznawali: skały naszego regionu, drzewa, krzewy i rośliny zielne, szukali w terenie ukrytych zadań posługując się mapą i kompasem. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Dziedziulo, Kamil Osiński z klasy IIIb i Martyna Grygiel z klasy IIId okazała się bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny była pani Janina Robak.

Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców

Przejmująca Uczta Teatralna
2015 – 2016 23 września 2015
17.09.15 r. klasy 1a i 1d pojechały do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, by obejrzeć spektakl pt. „Iliada.Wojna” wg Homera. Reżyser Łukasz Kos w swoim spektaklu dowiódł, że można opowiedzieć o starożytnej wojnie w sposób bardzo współczesny i autentyczny. Przemyślana inscenizacja, w której prostota rekwizytów – sok z malin, glina, farby, świece dymne – pozwala osiągnąć zdumiewające efekty. Współczesny język pozwolił słuchaczom przeżyć to o czym barwnym językiem opowiadali aktorzy.

Bohaterowie noszą imiona herosów, lecz nie ma tu mowy o zbrojach, rydwanach, starożytnym orężu. Hektor, Achilles i Patrokles noszą bojówki, wojskowe buty i kamizelki kuloodporne. Na scenie wybuchają świece dymne, a pieśniom towarzyszy muzyka z syntezatora i beatboks robiony przez aktorów. Jest współcześnie.

Uczniowie wyszli z teatru pod wrażeniem – może troszkę znudzeni monologami w części pierwszej, ale zachwyceni efektami specjalnymi, dynamiką akcji części drugiej. Przepełnieni emocjami wrócili do Polkowice.

Lekcja w przyrodzie
2015 – 2016 23 września 2015
21.09 2015 r. klasy 1D i 1A w ramach projektu „Lekcja w przyrodzie” pojechały na wycieczkę do rezerwatu przyrody. Uczniowie odwiedzili „Torfowisko Borówki”. Poznali tam wiele różnych drzew, roślin, jak również dowiedzieli się, co jest pod ochroną. Uzyskali wiele interesujących informacji na temat zwierząt tam występujących. Poznali budowę torfowiska, odwiedzili bagna, a nawet zobaczyli ślady po bobrach.

Klasa 1dKlasa 1d

Warsztaty chemiczne w ramach XVIII Festiwalu Nauki we Wrocławiu
2015 – 2016 23 września 2015
Dnia 19 września bieżącego roku 30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły udała się do Wrocławia na warsztaty chemiczne odbywające się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia te odbyły się na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Chemii.

Spędzony tam czas na pewno pozostanie w pamięci wszystkim uczestnikom tej wycieczki. Magiczny atrament, zabawy z ciekłym azotem, świecące ciecze czy wbijanie gwoździa bananem – to tylko niektóre eksperymenty w których mogliśmy uczestniczyć w tak krótkim czasie jaki został nam dany.

Wyjazd ten zorganizowały p. Ewelina Róg i p. Amelia Grodecka dla której był to także sentymentalny powrót do czasów studenckich.

Miesiąc bibliotek szkolnych
2015 – 2016 30 września 2015
biblioteria

POKAZ MODY
2015 – 2016 30 września 2015
Rada Samorządu Uczniowskiego zaprosiła klasy pierwsze na POKAZ MODY GIMNAZJALNEJ. Na poniedziałkowych godzinach wychowawczych – 26 września 2015 r. koledzy ze starszych klas prezentowali stroje codzienne, galowe i sportowe. Pokazywano również to, czego nie należy zakładać do szkoły. Imprezę prowadzili Zuzanna Matejewska i Jakub Bryl.

eagle

Wyprawa do ZOO
2015 – 2016 30 września 2015
We wtorek 22 września klasy III f oraz III e udały się na wycieczkę do Wrocławia. Celem była wizyta w zoo. Różnorodne okazy z całego świata robiły imponujące wrażenie. Największą popularnością cieszyły się lwy, niedźwiedzie, wilki, żyrafy i oczywiście tygrysy, które tym razem nikogo nie zagryzły. Późniejsza lekcja o biegunach Ziemi była może mniej ciekawa, ale dostarczyła sporo informacji o bioróżnorodności obszarów polarnych. Trochę szkoda, że podróż zajmowała więcej czasu niż zwiedzanie. Mimo wszystko, wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca.

Natalia

Podsumowanie konkursu „Podarujmy Światu Pokój”
Osiągnięcia Uczniów 30 września 2015
21 IX 2015r. odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Podarujmy światu Pokój” zorganizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Do konkursu zgłoszono 947 prac, w tym naszych 5 prac ceramicznych i 2 prace wykonane ołówkiem.

Jury w kategorii 13-16 lat przyznało 17 równorzędnych nagród. Wśród nagrodzonych znalazły się prace naszych koleżanek Martyny Grygiel i Agaty Zawiłowicz z kl. IIID. Ponadto na wystawę pokonkursową wybrano 101 prac, wśród nich znalazły się prace wykonaneprzez Katarzynę Chiżyńską i Julię Parzuchowską z kl. IIIF oraz Paulinę Szafarz z kl. IIIC.

Na wernisaż podsumowujący konkurs pojechaliśmy dzięki pomocy wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Pani Marioli Kośmider, która pomogła nam w zdobyciu środków finansowych potrzebnych na to przedsięwzięcie – DZIĘKUJEMY.

Podczas pobytu w Oświęcimiu zwiedziliśmy Obóz Koncentracyjny Brzezinka oraz Zamek Piastów.

GRUTULUJEMY SUKCESÓW NASZYM KOLEŻANKOM

2 października – Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy
2015 – 2016 30 września 2015
„W tym dniu warto przypomnieć apel Gandhiego o pokój i pojednanie oraz jego ostrzeżenie, że „zasada oko za oko czyni tylko cały świat ślepym”.

Musimy budować kulturę pokoju, opartą na dialogu i zrozumieniu, aby żyć razem w harmonii, szanując i celebrując bogatą ludzką różnorodność.”
Przesłanie Sekretarza Generalnego ONZ