Dzień chłopaka

Nie bądź szarakiem
2015 – 2016 7 października 2015

Lekcja w przyrodzie
2015 – 2016 7 października 2015
W Polsce mamy 25 gatunków nietoperzy i wszystkie są owadożerne. Dąb Chrobry z Piotrowic liczy około 750-800 lat, ale w Polsce jest jeszcze jedno starsze drzewo – cis z Henrykowa.

To niektóre z ciekawostek opowiadanych przez pana Lucjana Zawadzkiego przewodnika w czasie LEKCJI W PRZYRODZIE. W poniedziałek 5 października klasy 1e oraz 1f były na zajęciach przyrodniczych w Piotrowicach i Wilkocinie.

Rozpoznawaliśmy gatunki drzew, przyglądaliśmy się mrówkom oraz nietoperzom, ale znalazł się również czas na zwiedzanie z latarkami bunkrów poradzieckich oraz ognisko w zaprzyjaźnionym gospodarstwie.

eagle

Dyskoteka z okazji dnia chłopaka
2015 – 2016 7 października 2015
Za nami pierwsza dyskoteka. 30 września około 60 osób tańczyło na zabawie przygotowanej przez Radę SU z okazji dnia chłopaka. W trakcie dyskoteki każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z szarfami o napisach: Ciacho, Mister 2015, Superman itp. Był tez konkurs na najlepszego tancerza. Głosowały dziewczyny. Rewelacyjni byli chłopcy z III B – Eryk i Patryk. Michał Lompa z klasy pierwszej B wyczyniał akrobatyczne cuda, a wygrali Kacper, Michał i Krystian, którzy nie schodzili nawet na 5 minut z parkietu. Jako trio wykazali się niesamowitą wytrwałością i synchronizacją. O muzykę zadbali jak zwykle Krystian i Bartek.

eagle

Dominacja Gimnazjum nr 1 Polkowice na Mistrzostwach Dolnego Śląska w MTB
Osiągnięcia Sportowe 5 października 2015
Sobota (3 października) przyniosła rewelacyjne wyniki w rywalizacji szkół gimnazjalnych w rowerach górskich. Reprezentacje naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zdominowały zawody w Chojnowie. Dziewczęta w składzie Wiktoria Kierat 3d, Gabriela Bielecka 2e, Wiktoria Niewiedziała 3f, Katarzyna Sądowska 3e i Nikola Klancko 3d, obroniły tytuł uzyskany przed rokiem i zdobyły wicemistrzostwo Dolnego Śląska. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy w składzie Michał Jaskot 2e, Wojciech Stępień 3e, Marcel Kicaj 2b, Karol Hildebrant 3d, Grzegorz Jakubowski 1f, osiągając mistrzostwo województwa dolnośląskiego. Rewelacyjny cały sezon tym występem potwierdzili, Wiktoria Kierat i Michał Jaskot którzy wygrali rywalizację indywidualną otrzymując żółte koszulki liderów i złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska a srebrny medal przypadł Wojciechowi Stępniowi.

„Sprzątanie Świata – Polska 2015”
2015 – 2016 30 września 2015
W tegorocznym „Sprzątaniu Świata”, które odbyło się w piątek 25 września uczestniczyły dwie klasy pierwsze: I C i I B z nauczycielami Paniami: Moniką Szybalską, Amelią Grodecką i Iwoną Olszak-Biniek. Celem przedsięwzięcia było budowanie świadomości ekologicznej uczestników i dołączenie się do akcji ogólnopolskiej.

Sprzątaliśmy las w okolicy Straży Pożarnej z takich odpadów, jak: makulatura, szkło, metal, plastik, szmaty, itp. Efektem pracy było uzbieranie ponad 20 worków śmieci, odpadów i nieczystości, a tym samym posprzątanie części terenów rekreacyjnych miasta.

Akcja była możliwa do przeprowadzenia dzięki współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich Urzędu Gminy Polkowice, który zaopatrzył uczestników w foliowe worki i jednorazowe rękawice.

Zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2015 – 2016 12 października 2015
roseDyrekcja i społeczność szkolna Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach
serdecznie zapraszają wszystkich pracowników oraz emerytowanych pracowników szkoły na uroczystość z okazji
Dnia Edukacji Narodowej. Koncert „Uczniowie Nauczycielom” odbędzie się 14 października 2015 r. o godz. 9:30.

III Miejsce we Współzawodnictwie Sportowym
Osiągnięcia Sportowe 9 października 2015
Dzień Głośnego Czytania
2015 – 2016 7 października 2015
Brat Cyprian z Czerwonego Klasztoru

Za nami Dzień Głośnego Czytania – 29 września. Tym razem biblioteka szkolna przygotowała dla każdej klasy tekst o bracie Cyprianie z Czerwonego Klasztoru. Do tej pory niewiele osób słyszało o polkowiczaninie, który znany jest w Europie jako „Polski Ikar”.

Od razu wszyscy mogli wziąć udział w „Konkursie z Cyprianem” i odpowiedzieć na 3 pytania do tekstu.
1. Z jakiego miasta pochodzi brat Cyprian?
2. Opisany w tekście Czerwony Klasztororaz szczyt Trzy Korony znajdują się w:
A. Bieszczadach
B. Himalajach
C. Pieninach
D. Apeninach
3. Do jakiej postaci z mitologii greckiej nawiązuje przydomek nadany Cyprianowi?

Ile waży wiedza?
2015 – 2016 7 października 2015
Sprawdź w bibliotece!
Tropami Polskiej Miedzi
2015 – 2016 7 października 2015
25 września 2015 r. uczniowie klasy II c i II e wraz z opiekunami udali się do skansenu górniczo – hutniczego w Leszczynie. Tradycje górnicze Ziemi Złotoryjskiej sięgają czasów książąt piastowskich, Bolesława Wysokiego i jego syna Henryka Brodatego. Tu w XIII wieku w Leszczynie pierwsi górnicy zeszli pod ziemię kopać margle miedzionośne.

W Polsce w latach 40-tych XX wieku po odzyskaniu Dolnego Śląska ruszyły pierwsze kopalnie miedzi – ZG Lena, ZG Nowy Kościół, ZG Konrad. Stąd pierwsi górnicy gremialnie zasilili kadrowo Nowe Zagłębie Miedziowe (lata 60-70 XX wieku), które budowało ZG Lubin i ZG Polkowice. Po przejściu 3 km ścieżki edukacyjnej każdy chętny mógł wybić sobie pamiątkową monetę i czerpać papier. Wspólne smażenie kiełbasek zakończyło nasz wspólny i bardzo interesujący dzień.

„Lekcja z Mistrzem 6” – (KS Cuprum Lubin)
Mistrz 21 października 2015
Dali nam lekcję!
Szymon Romać, Adam Michalski i Dawid Gunia, siatkarze KS Cuprum Lubin przyjechali do naszej szkoły aby spotkać się z uczniami. 7 października 2015 przeprowadzili Mistrzowską Lekcję dla naszych uczniów, która składała się z rozgrzewki, nauki podstawowych technik siatkarskich oraz wspólnego meczu młodzieży i Mistrzów. W zajęciach sportowych wzięło udział około 60 uczniów z trzech klas: III B, III E oraz I D.

Kolejnym punktem wizyty Mistrzów była konferencja prasowa dla szkolnej gazetki Bulwers. Rozmowa odbyła się w czytelni, a pytania zadawali redaktorzy: Zuzia Matejewska z klasy II F, Julia Ostrowska z klasy II D oraz uczniowie z klasy I F.

Po konferencji sportowcy ofiarowali naszej szkole na pamiątkę koszulkę z podpisami zawodników KS Cuprum Lubin oraz ZAKSY Kędzierzyn Koźle, wśród których znalazł się autograf Pawła Zagumnego.

Lekcję z Mistrzem pomogła zorganizować Pani Anna Gumowska z klubu KS Cuprum Lubin za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Całe spotkanie z Mistrzami było dokumentowane przez TV Wyprawka do szkoły Polkowice.

Mistrzostwa województwa w strzelectwie sportowym
Osiągnięcia Sportowe 21 października 2015

W dniu 15.10.2015r. reprezentacja Gimnazjum nr 1 wzięła udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w strzelectwie sportowym, zajmując 4 miejsce drużynowo, z wynikiem 830 pkt. Jeszcze lepiej zaprezentowały się dziewczyny w klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce z wynikiem 95 pkt. zajęła Nina Turkiewicz,
III miejsce, z wynikiem 94 pkt. zajęła Julia Minta.
Natomiast 5 miejsce w klasyfikacji nauczycieli, zajął opiekun Marek Czarnik.

Gratulacje należą się trenerowi zespołu, Panu Filipowi Rodzikowi.

Skład reprezentacji: Nina Turkiewicz kl 1c, Julia Minta kl 1c, Anita Czachor kl 1c, Weronika Stachowiak kl 1d, Żaneta Sołonynka kl 1d, Jakub Kermes kl 1a, Damian Maćków kl 1a, Jakub Opyrchał kl 1a, Patryk Czerwiński 1a, Wiktor Malig 1b,

Europejski Tydzień Kodowania
2015 – 2016 16 października 2015
1Mapka wydarzeń0 października br. rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania. W naszym kraju wydarzenie ma nazwę Code Week Polska i jest już organizowane po raz trzeci. Koordynatorem Tygodnia Kodowania w ramach projektu „Code Week Polska 2015” jest Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast głównym partnerem jest program „Mistrzowie Kodowania”.

Głównym celem organizowania Tygodnia Kodowania jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy, niezależnie od wieku płci i wykształcenia, może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem. Chęć udziału w Code Week Polska zgłosiło już kilkaset placówek edukacyjnych z całego kraju.

Także nasze Gimnazjum włączyło się w obchody Tygodnia Kodowania. Pierwszym punktem tych obchodów była krótka audycja radiowęzłowa wyemitowana 12 października. Dużo można było dowiedzieć się z plakatów rozwieszonych w wielu miejscach szkoły.

Code Week Polska Mistrzowie Kodowania

W tym roku szkolnym nasze Gimnazjum przystapiło do programu „Mistrzowie Kodowania”. W ramach tego projektu uczniowie klasy 1a i 1 f oraz chętni uczniowie z klas drugich mają zajęcia z nauki programowania. Wszyscy zainteresowani tym, co robią wspomniani uczniowie, mogli przyjść na chwilę i zobaczyć zajęcia „mistrzów”. Odbywają się one we wtorki na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w salach 104 i 113 oraz w piątki na 4 lekcji w sali 104.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów Prezentacja programu Mistrzowie Kodowania
W czwartek rano odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, w której startowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Bartosz Pytlak, Jakub Figura i Adam Pawełko. Natomiast na ósmej godzinie lekcyjnej zostały zorganizowane zajęcia otwarte, na których chętni uczniowie oraz nauczyciele mogli dokładniej zapoznać się z ideą „Mistrzów Kodowania”.
Obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole zakończyły się w piątek 16 października. Na korytarzu pierwszego piętra na dużej przerwie, z wykorzystaniem projektora i dużego ekranu, odbyła się prezentacja programu „Mistrzowie Kodowania”.

SZCZĘSLIWY NUMEREK
2015 – 2016 16 października 2015
szczęśliwy numerek
Od poniedziałku 19 października rusza SZCZĘSLIWY NUMEREK. Losowany każdego dnia o poranku jest prezentowany na Tablicy SU – nad zastępstwami. Przypominamy regulamin.

Regulamin Szczęśliwego Numerka
Szczęśliwy Numerek jest losowany przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego.
Wynik losowania prezentowany jest każdego dnia rano na tablicy ogłoszeń samorządu uczniowskiego.
W jednym miesiącu dany numer może być wylosowany tylko jeden raz.
Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
– odpowiedzi ustnej na ocenę,
– z pisania niezapowiedzianej kartkówki.
Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.
Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od:
– pisania zapowiedzianych lub przełożonych prac klasowych i kartkówek,
– wykonywania prac domowych, z których uczeń może być oceniony,
– aktywnego udziału w lekcji.
Przywilej Szczęśliwego Numerka traci uczeń, który z danych zajęć lekcyjnych ma na semestr ocenę niedostateczną lub jest nieklasyfikowany lub ma obniżoną ocenę z zachowania.