Indonezja

2018-2019 13 grudnia 2018

22.11.2018 odwiedziła nasza szkołę misjonarka – Pani Izabela Szafraniec, która zabrała młodzież w wirtualna podróż do Indonezji. Uczniowie mogli zobaczyć przepiękne krajobrazy różnych wysp, a w szczególności Papui. Dowiedzieli się także o zwyczajach i problemach Papuasów, o problemach tamtego zakątka świata i o niesieniu pomocy .

Poznajemy piękne Sudety

2018-2019 29 listopada 2018

W ramach programu przyrodniczego realizowanego w naszej szkole, klasy III c gimnazjum oraz VIII c wybrały się na wycieczkę do malowniczo położonej wioski Dobków. W tej niepozornej miejscowości uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Jedną z atrakcji wycieczki było również  wejście na wygasły wulkan- Ostrzycę, z którego rozprzestrzeniał się piękny widok na okolice. To były miło i ciekawie spędzone dwa dni.

Z Mikuszewa do Poczdamu czyli przygody z językiem niemieckim ciąg dalszy!!!

2018-2019 28 listopada 2018

Grupa uczniów naszej szkoły na początku roku szkolnego uczestniczyła w warsztatach wyjazdowych z językiem niemieckim w Mikuszewie. Wkrótce pojawiła się propozycja  wyjazdu do Niemiec na polsko – niemieckie spotkanie dzieci i młodzieży. Spotkanie miało miejsce w Poczdamie i trwało od 20 do 27 października. Uczniowie z Polski i Niemiec mieli okazję poznać kulturę i historię obu krajów, sprawdzić swoje umiejętności językowe (warsztaty były prowadzone w dwóch językach),nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie. Dzieci w grupach polsko – niemieckich realizowały powierzone im zadania. Wspólnie poznawały Poczdam docierając do wyznaczonych miejsc, posługując się zdjęciami zabytków, mapą miasta i informacjami zdobytymi od przechodniów. Szczególną atrakcją było wspólne planowanie, robienie zakupów i przygotowanie w grupach  posiłków dla wszystkich uczestników spotkania (w sumie dla 32 osób!!!). A było co robić. Pobyt minął szybko, w miłej atmosferze, a uczniowie już myślą o kolejnym wyjeździe do Poczdamu!

PS: Tymczasem jest możliwość wyjazdu do Mikuszewa w terminie 27 maja -7 czerwca 2019 roku. W warsztatach obok animatorów językowych będzie uczestniczyć wolontariuszka z Niemiec i wolontariusz z Hiszpanii, który posługuje się językiem niemieckim. Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z panią Sylwią Juszczak lub ze swoimi nauczycielami języka niemieckiego. ;