Kocham Cię, Ojczyzno

2018-2019 22 listopada 2018

Dnia 20 listopada 2018 roku w Gaworzycach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kocham Cię, Ojczyzno”. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z powiatu polkowickiego. Naszą szkołę pięknie reprezentowało 6 uczniów w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum. Wysokie lokaty zajęli:

kategoria gimnazjum:

I miejsce – Paulina Kuczyńska z kl. III AG oraz Maciej Gmur z kl. III CG

II miejsce – Maja Kuczyńska z kl. III AG

kategoria klasy VII – VIII:

II miejsce – Hanna Doskocz, kl. VIII a

wyróżnienie – Zuzanna Koziołek, kl. VIII a

Szkołę Podstawową  nr 1 również godnie reprezentowało 6 uczniów

II miejsce zajęli – Maja Wesołek, kl. VIII a1  oraz Mateusz Zając, kl. VIII a1

Zwycięzcom i ich opiekunkom pani Joannie Glapińskiej i pani Izabeli Flisiewicz gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Dla Niepodległej – sukces naszych recytatorów w Legnicy

2018-2019 22 listopada 2018

W sobotę, 17 listopada 2018 roku, w Młodzieżowym Centrum  Kultury w Legnicy odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski  pod hasłem „Niepodległa”, w którym uczniowie kl. VII – VIII deklamowali  poezję patriotyczną. Naszą szkołę reprezentowało czworo  uczniów, którzy swój występ uwieńczyli pięknym sukcesem:

Zuzanna Koziołek z kl. VIII a i Małgorzata Pieńko z kl. VII d 1 zdobyły wyróżnienie, a Mateusz Zając z klasy VIII a 1 zajął II miejsce.

Gratulujemy naszym zdolnym recytatorom!

Życzliwość podaj dalej!

2018-2019 21 listopada 2018

Dzień Życzliwości

21 listopada 2018

Życzliwość podaj dalej!

Definicja życzliwości: Wg Random Acts of Kindness Foundation, amerykańskiej fundacji, propagującej ideę życzliwości, jest to „naturalna właściwość, wyrażana poprzez akty dobrej woli, odzwierciedlające troskę o siebie i innych”.

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Jakie miasto może mieć ku temu najlepszy klimat, jeśli nie Wrocław, symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić! W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!”. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

Szachiści dla Niepodległej

2018-2019 21 listopada 2018

W dniu 08.11.2018 odbył się  Turniej  Szachowy z Okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości . Do rywalizacji przystąpiło 33 zawodników z klas 4 -8. Zwyciężył Kacper Werner. Zawody rozegrano w Szkolnym Klubie Szachowym.

W dniu 13.11.2018 rozegrano w Polkowickim Centrum Animacji Turniej Szachowy z Okazji 100 rocznicy Niepodległości.

WYNIKI:

Kategoria Junior Młodszy

I miejsce – Jacek Bobeła (SP-1)

II miejsce – Filip Biedrzycki (SP-3)

III miejsce – Bartek Konarski (SP-3)

Kategoria Open

I miejsce – Michał Gliszczyński ( SP-3)

II miejsce – Grzegorz Milczarczyk (SP-3)

III miejsce – Mikołaj Zarzycki (SP31)

Najlepsza drużyna – Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach