Kodowanie jest fajne

2018-2019 31 października 2018

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku odbył się w dniach od 6 do 21 października. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano kilka wydarzeń. W klasach szóstych uczniowie uczyli się programować w języku Swift, który jest dostepny na tabletach iPad. W części klas szóstych i w klasach siódmych uczniowie rozwiazywali zadania ze strony code.org. Odbyły się także zajęcia otwarte w ramach zajęć Międzyszkolnej Akademii Programowania dla wszystkich osób zainteresowanych robotyką. Za udział w Tygodniu Kodowania szkoła otrzymała certyfikat.

Jestem petentem w urzędzie gminy i powiatu.

2018-2019 30 października 2018

W dniach 23-26.10. 2018r. klasy VIII realizowały edukacyjny projekt z Wiedzy o społeczeństwie „Jestem petentem w urzędzie gminy i powiatu.” Uczniowie w roli petentów odwiedzili odpowiednie urzędy i załatwiali wylosowane wcześniej zadania np. Jak wyrobić dowód osobisty lub prawo jazdy? Jak dokonać  zameldowania – zarówno na pobyt czasowy, jak i stały (w tym zameldowanie się cudzoziemca) itp. W drugiej połowie listopada będziemy mogli oglądać wywieszone plakaty z rozwiązanymi różnymi urzędowymi sprawami .

Malownicze Indie

2018-2019 30 października 2018

18 października w ramach projektu „Dotykamy ręką świat” gościliśmy wolontariusza, przedstawiciela Chrześcijańskiej Inicjatywy dla Indii, Pana Sylwestra Palimąkę. Gość opowiadał nam o kulturze, religiach i wielu kontrastach tego barwnego kraju. Zwrócił także uwagę na problemy społeczne tego kraju , podział na kasty oraz na życie tak zwanych dzieci ulicy. W spotkaniu wzięło udział 15 klas VI – VIII oraz klasy gimnazjalne. Reszta danych znajduje się na stronie o edukacji.

Szlakiem Niepodległej do Poznania

2018-2019 29 października 2018

Idąc tropem Niepodległej grupą 50 uczniów  z klas VI, VII, VIII i III gimnazjum wyruszyliśmy do Poznania. 25 października zwiedziliśmy pod opieką p. E. Kocaj, p. B. Musiał i p. R. Kajaka rynek stolicy Wielkopolski. Obejrzeliśmy ratusz miejski, farę, przepiękne kamienice, budynek wagi miejskie, studnię z Bamberką i koziołki poznańskie, które dały na ratuszowej wieży  pokaz o godzinie 12.00. Głównym punktem naszego wyjazdu było Muzeum Powstania Wielkopolskiego mieszczące się w dawnym Odwachu. Przy okazji rzuciliśmy okiem na hotel Bazar, z którego przemawiał I. J. Paderewski oraz Plac Wolności na którym padły pierwsze strzały powstania.

Najlepsi!!!

2018-2019 26 października 2018

Dnia 08 października 2018 r. odbyła się po raz siedemnasty cykliczna impreza Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców. Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatowego.Uczestnicy zawodów zmagali się z różnorodnymi zadaniami z zakresu geografii, biologii i elementów historii gminy Przemków oraz znajomością regionu. Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna, która uzyskała najwyższe wyniki.

Wygrali uczniowie z gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach
II miejsce zajęli uczniowie gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie
III miejsce uczniowie z gimnazjum w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz każdy z uczestników nagrody i inne upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu w Polkowicach. Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko, podczas którego uczestnicy piekli kiełbaski. Dopisała pogoda, co w czasie imprezy plenerowej jest niezwykle ważne.