Kolejny dzień w szkole

Wojciech Jakubowski Mistrzem Województwa
Osiągnięcia Sportowe 23 września 2015
Uczeń naszego gimnazjum Wojciech Jakubowski zwyciężył w Mistrzostwach Województwa w Szachach Klasycznych do lat 17 rozegranych w Żarowie w dniach 19-20.09.2015 .

Gratulacje !!!
jakubowski

Wielki sukces piłkarek nożnych z naszego gimnazjum.
Osiągnięcia Sportowe 23 września 2015
Ale niespodzianka !!!!!!
We wtorek, 22.09.2015 reprezentacja naszej szkoły pokonała faworyzowane zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach. Mecz był bardzo wyrównany, a nasze dziewczyny zwyciężyły po serii rzutów karnych 1:0. W normalnym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1. Bramki dla ekipy z naszej szkoły zdobyła Wiktoria Poręba z klasy II A.
Mecz odbywał się w ramach gimnazjady i nasze dziewczyny awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna występowała w składzie:

Czermanowicz Aleksandra z klasy III A
Kikut Wiktoria z klasy III A
Król Wiktoria z klasy III A
Mysuna Gabriela z klasy III C
Florian Joanna z klasy III C
Porąba Wiktoria z klasy II A
Rudzińska Weronika z klasy II F
piłkarki

Dzień dobry, znamy się
2015 – 2016 21 września 2015
zduzej

Spotkanie z rodziną polsko – ugandyjską
2015 – 2016 16 września 2015
W dniu 09.09.2015r. przybyli do naszej szkoły państwo Agnieszka i Bright Misynguzi. Pani Agnieszka jest rodowitą Polkowiczanką, a pan Bright pochodzi z Ugandy. Opowiadali uczniom o pracy misyjnej w Ugandzie. Gimnazjaliści mogli poznać problemy ich rówieśników mieszkających na Czarnym Lądzie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu z edukacji humanitarnej „Dotykamy ręką świat” i wzięło w nim udział piętnaście klas.

Dzień Integracji
2015 – 2016 15 września 2015
W zeszłym tygodniu powitaliśmy pierwsze klasy, które zgodnie z corocznym zwyczajem, wzięły udział w całodziennych zajęciach integracyjnych. Pierwszoklasiści, dzięki temu, nie tylko wzmocnili łączące ich więzi, ale też zapoznali się lepiej ze szkołą i jej pracownikami. Spędzali czas m.in. w Klubie „Sezam” i Sali Kreatywności, poznali swoich kolegów z Samorządu Uczniowskiego, szkolnych pedagogów i psychologa, uczyli się tańczyć taniec belgijski pod okiem pani Teresy Kowalskiej.

Dzień był wyczerpujący i pełen wrażeń. Zamieszczamy krótki podsumowujący fotoreportaż: