Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie

2016 – 2017 11 kwietnia 2017

3 kwietnia bieżącego roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie dla uczniów klas I. Była to już piąta edycja tego konkursu. Wzięło w nim udział piętnastu uczniów, po trzech z każdej klasy. Konkurs składał się z 35 pytań i miał formę testu komputerowego.

11 kwietnia w sali 104 w obecności pani wicedyrektor Jolanty Wrzos odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i upominków wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. I miejsce zajął Miłosz Pępkowski z klasy Ia, drugie miejsce uzyskała Patrycja Wrzos z tej samej klasy, a III miejsce – Iga Bojczuk z klasy Ib. Wyróżniono dodatkowo dwie osoby: Kacpra Czaję z klasy Ie i Darię Adamczewską z klasy Ib. Natomiast po zsumowaniu punktów wszystkich uczniów z każdej klasy okazało się, że najwyższy wynik uzyskała klasa Ia.

Fundatorem nagród była firma ProData z Poznania.

Konsultacje – zmiana terminu

2016 – 2017 10 kwietnia 2017

Informujemy rodziców, że ze względu na organizację egzaminu gimnazjalnego
został zmieniony termin konsultacji z nauczycielami
na 25 kwietnia 2017 r. (godz. 16:00 – 17:00)

Wyniki konkursów biologicznych

Osiągnięcia uczniów 10 kwietnia 2017

4 kwietnia 2017 r. odbyły się dwa konkursy biologiczne dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości
i umiejętności z zakresu budowy roślin oraz anatomii i fizjologii człowieka.

Laureaci Szkolnego Konkursu Biologicznego dla klas I „Niezwykły świat roślin”:

I miejsce  – Piasecki Kacper, klasa 1d

II miejsce –  Smereczniak Karolina, klasa  1b

III miejsce  – Pawłowska Weronika, klasa 1a

Laureaci Szkolnego Konkursu Biologicznego dla klas II „Odkrywamy tajniki ludzkiego ciała”:

I miejsce – Dzumyk Marta klasa 2f, Minta Julia klasa 2c

II miejsce – Kermes Jakub klasa 2a, Wirchniańska Julia klasa 2c, Wawrzyniak Oliwia klasa 2b

Cybernauci

2016 – 2017 6 kwietnia 2017

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia przez młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Liderem projektu w gimnazjum jest pani Aneta Stefaniak i klasa 1a.
W ramach projektu do naszego gimnazjum dotarł Emisariusz Bezpiecznego Internetu z warsztatami na temat kreowania własnego wizerunku w sieci.
Klasy 1a,1e i 2a, które na co dzień pracują z I-Padami rozmawiały na zajęciach o istocie i znaczeniu komunikacji zapośredniczonej, definicji  wizerunku, podstaw prawa autorskiego i bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Więcej na stronie opisującej jakie plecaki kupić w Polkowicach.

Przeszkoleni zostali również rodzice i nauczyciele.

Lekcje w banku

2016 – 2017 31 marca 2017

Klasy trzecie przygotowując się do wejścia w dorosłe życie udały się na lekcję do Banku Spółdzielczego. Między 20 a 24 marca trzecioklasiści utrwalali i poszerzali wiedzę na temat systemu bankowego w Polsce, zakładania kont i lokat, kredytów, bezpieczeństwa w elektronicznym systemie bankowym. Jednocześnie oprowadzający młodzież pan Artur Chorążykiewicz zwracał uwagę na ogromne plusy korzystania z usług bankowych, ale i na zagrożenia czyhające na tych nieświadomych. Dlatego taka lekcja to idealne wprowadzenie dorosłość. Spotkanie uatrakcyjnił quiz bankowy, z nagrodami, przygotowany przez gospodarzy spotkania.