KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM

II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

„KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM”

KWIATY POLNE I LEŚNE

OBJĘTEGO HONOROWYM PATRONATEM PRZEZ * WIESŁAWA WABIKA BURMISTRZA POLKOWIC  *MARKA NIERUCHALSKIEGO NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA LUBIN

SPONSORZY NAGRÓD: GMINA POLKOWICE, NADLEŚNICTWO LUBIN , RADA RODZICÓW GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II W POLKOWICACH, TADEUSZ ZIELIŃSKI STUDIO FOTO VIDEO POLKOWICE, MARCIN FURMANN.

Organizatorzy konkursu: GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II W POLKOWICACH,SKORPION POLKOWICE. POLKOWICKIE STOWARZYSZENIE SPORTU I i AKTYWNEJ REHABILITACJI.

1. W dniu 30 marca 2017 r.  jury oceniło 2677 prac w 7 kategoriach: grupy przedszkolne ( 4- 6 ): klasy I – III szkół podstawowych: klasy IV – VI szkół podstawowych: klasy I – III gimnazjów : szkoły średnie: od 20 lat wzwyż: placówki specjalne oraz fotografia.
  2. Komisja przyznała: 6 nagród specjalnych, 40  równorzędnych nagród,  99 wyróżnień oraz 106 kwalifikacji do wystawy pokonkursowej.
  3. Podczas pracy komisji odwiedził nas Pan  Wiesław Wabik Burmistrz Polkowic i wraz Panią z Elżbietą Kich – Wiśniewską Dyrektorem naszej szkoły obejrzeli przepiękne prace przysłane na nasz konkurs.
  4. Pracę członków komisji wspierali uczestnicy Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej działającej w naszej szkole.
  5. Protokół z konkursu znajduje się w zakładce Kwiat Dziełem Doskonałym

Więcej na stronie proponującej gdzie kupić plecak szkolny w Polkowicach.

Gratulacje dla naszych artystów!

2016 – 2017 26 kwietnia 2017

Trzech uczniów  reprezentowało naszą szkołę w Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim „Katalog Wartości”, który odbył się 30.03.2017 roku w Gimnazjum w Radwanicach. Rywalizacja zakończyła się dla naszych uczniów wspaniałym wynikiem:

II miejsce – Ada Uchryńczuk z kl. II d i W. Laszczyńska z kl. III f

III miejsce – Maciej Gmur z kl. I c.

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć!

Kolejny piękny występ naszej recytatorki

Osiągnięcia uczniów 26 kwietnia 2017

Uczennica naszego Gimnazjum Weronika Laszczyńska z kl. III f miała zaszczyt uczestniczyć w Gali Finałowej III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”, która odbyła się 6 kwietnia 2017 roku w Rudzie Śląskiej. Udział w tej pięknej uroczystości był dla wszystkich szczególnym przeżyciem, zwłaszcza że młodzi recytatorzy mogli spotkać się z gościem honorowym – byłą więźniarką tego obozu – dr Wandą Półtawską – autorką wielu książek, m.in.  „I boję się snów”.
Nagrodą główną dla wszystkich finalistów konkursu i ich opiekunów jest udział w wyjeździe do Niemiec, do „Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbruck”  w dniach 19-22.05.2017 roku.

Gratulacje

2016 – 2017 26 kwietnia 2017

Udział i zaangażowanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych oraz liczne sukcesy w nich osiągnięte zostały zauważone przez Fundację Przy Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu. Prezes Zarządu Fundacji przesłał na ręce dyrekcji list gratulujący.

Kolejne zmagania w Szkolnej Lidze

2016 – 2017 25 kwietnia 2017

Terminarz rozgrywek Szkolnej Ligi w Grach Zespołowych

„Szybcy i sprawni”

Piłka ręczna

Klasy I – piątek 12.05.2017 godzina 14:30

Klasy II – środa 10.05.2017 godzina 15:20

Klasy III – poniedziałek 08.05.2017 godzina 15:20

Spotykamy się pięć minut przed rozpoczęciem rozgrywek.

Wszystkich zawodników obowiązuje strój sportowy, a kibiców zmienne obuwie.