Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

2018-2019 26 listopada 2018

W dniach od 13 do 16 listopada 2018 r. już poraz piętnasty odbył się Miedzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. W tym roku startowało w nim ponad 27 tysięcy uczniów, w tym 16 z naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych: benjamin (klasy IV-VI) i junior (klasy VII-VIII i gimnazjalne). Wyniki będą znane w grudniu. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs ma charakter zadań testowych wykonywanych przy pomocy komputera. Zadania są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych problemów zwiazanych m.in. z językami, matematyką, geografią, historią i techniką. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stornie www.bobr.edu.pl.

Wolontariusze w akcji !!!

2018-2019 26 listopada 2018

W listopadzie Klub Wolontariatu zorganizował charytatywna loterie fantową. Dochód z loterii został przeznaczony dla młodej polkowiczanki chorej na raka w akcji społecznej „Rak Wspak”. Pieniądze przekazaliśmy do społecznej puszki w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Ponadto zebraliśmy dary – artykuły żywnościowe i środki czystości dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie i Białorusi i dołączyliśmy do akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”. Nie zabrakło nas też w pomocy wspólnie z klasa VII B w akcji „Szlachetna Paczka”. Podczas zebrania z rodzicami sprzedawaliśmy kartki okolicznościowe oraz kalendarze z Fundacji AMUN oraz z Fundacji „Dzieci Ugandy”.
Dziękujemy społeczności szkolnej za udział w wyżej wymienionych akcjach!!!

Szlachetna Paczka wystartowała!

2018-2019 23 listopada 2018

1

Wraz z moja klasą 7 B postanowiliśmy wesprzeć akcje Szlachetna Paczka i pomóc potrzebującej osobie. Wspólnie wybraliśmy cudownego człowieka jakim jest Pani Danusia (62 lata). Pani Danusia jest osobą samotną i od kilkudziesięciu lat choruje na postępujący zanik mięśni. Choroba ta tak bardzo rozwinęła się, że obecnie jest osobą siedzącą na wózku inwalidzkim, z trudnością porusza kończynami górnymi i palcami. Reszta ciała jest bezwładna. Pani Danusia pomimo swojej choroby nie poddaje się. Jest osobą szczęśliwą, uśmiechniętą, cieszącą się każdym przeżytym dniem. Gdy przychodzą do niej osoby, borykające się ze swoimi problemami, Pani Danusia jest jak plaster miodu na trudno gojące się rany. Pani Danusia najbardziej potrzebuje pieluchomajtek na rzepy, materaca zmiennociśnieniowego  (koszt takiego materaca to ok 1400 zł.) i mikrofalówki. Z moją klasą i kołem wolontariatu przeprowadzimy akcję sprzedawania tostów, ciast itp. to może uda nam się zebrać na pieluchomajtki i mikrofalówkę. Zbiórka też trwa wśród pracowników i nauczycieli naszej szkoły. Razem możemy więcej! Oprócz powyższych potrzeb dla Pani Danusi przyda się żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, warzywa w puszkach, dżem. Środki higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący,  pasta do zębów, szampon. Bardzo Was proszę Drodzy Uczniowie Polkowic jeśli to możliwe przynoście do swoich wychowawców produkty żywnościowe i środki higieniczne. Możemy realnie pomóc, im jest nas więcej tym lepiej bo pomoc jest wtedy bardzo konkretna. Produkty zbieramy do 30 listopada. Za każdą pomoc serdecznie dziękuję.

Rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy już wsparli Szlachetną Paczkę mówimy: WIELKIE DZIĘKI, JESTEŚCIE WSPANIALI.