Młodzieżowa Olimpiada Informatyczna

2018-2019 13 grudnia 2018

5 grudia 2018 r. odbył się pierwszy etap zawodów drużynowych XIII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i składa się z trzech etapów. W tym roku przystapiło do niego 49 drużyn. Ich zadaniem było w czasie 1 godz. i 15 min. rozwiązać 8 problemów obejmujących m.in. matematykę i fizykę, a następnie napisać program w wybranym języku: Pascal lub C++. Z naszej szkoły w olimpiadzie brały udział dwie drużyny. Tworzyli je następujący uczniowie: Miłosz Brzeziński, Michał Gliszczyński, Jakub Jędrzejewski, Szymon Kłos, Jakub Machowicz, Miłosz Pępkowski i Mikołaj Sychowicz. Wszyscy są uczniami klasy gimnazjalnej IIIa i uczęszczają od dwóch lat na koło informatyczne, gdzie uczą się rozwiązywać problemy algorytmiczne i programować w języku C++.

Nasi „zDolni Ślązacy” wywalczyli awans do finału!

2018-2019 19 grudnia 2018

W wojewódzkim konkursie „zDolny Ślązak Gimnazjalista” i „zDolny Ślązaczek” na etapie powiatowym uczniowie naszej szkoły osiągnęli wielki sukces. Awans do finału konkursu uzyskało trzech uczniów z pięciu przedmiotów:

1. Oliwia Stefaniak (kl. III E) z geografii, chemii i biologii (nauczyciele uczący to: pani Jolanta Wrzos i pani Ewelina Róg),
  2. Krzysztof Pajdowski (kl. VIII D) z matematyki (nauczyciel – pani Dorota Kędzierska- Grudzień),
  3. Otylia Stępień (kl. VIII D) z języka polskiego (nauczyciel – pani Monika Szybalska).

Nasi zdolni uczniowie będą walczyli o tytuł laureata poszczególnych konkursów przedmiotowych, którego uzyskanie zwalnia z obowiązku pisania egzaminu z danego bloku przedmiotowego. Laureat otrzymuje też dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom, życzymy sukcesów w finałach!