Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej

Osiągnięcia uczniów 24 kwietnia 2017

W tym roku szkonym już po raz XIII został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnym z Powiatu Polkowickiego w trzech kategoriach wiekowych. Dla gimnazjalistów tematem prac było wykonanie fotomontażu na temat „Niemożliwe”. 20 marca został opublikowany protoków z posiedzenia Powiatowej Komisji Konkursowej. Pięciu uczniów z naszego gimnazjum zdobyło nagrody i wyróżnienia.

I miejsce zdobyli ex aequo Dominika Rusinko z klasy 1c i Seweryn Gołdyn z klasy 2a. II miejsce uzyskała Kornelia Pastuszak (kl. 1c), a III – Damian Maćków (2a) i Miłosz Brzeziński (1a). Wszystkie prace, które reprezentowały nasze gimnazjum w tym konkursie mozna obejrzeń na Szkolnym Portalu Edukacyjnym w dziale Prace uczniów.

Organizatorem konkursu od poczatki jego istnienia jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Zobacz cie też nasze plecaki szkolne Polkowice.

Agnieszka, Oliwia, Julia i Karolina w FINALE!

Osiągnięcia uczniów 24 kwietnia 2017

Miło nam poinformować, że Karolina Smereczniak z klasy I B, Agnieszka Prus z klasy I C, Oliwia Jakubowicz z klasy I C i Julia Wirchniańska z klasy II C, pomyślnie przeszły dwa etapy wojewódzkiego konkursu wiedzy o Dolnym Śląsku. Dziewczyny będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursu: „Dolnośląskim szlakiem – cuda natury i architektury”, który odbędzie się 12 maja 2017 w Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursie

I.O-B

Wyniki szkolnego konkursu „Trzymam formę, dbam o zdrowie”

2016 – 2017 24 kwietnia 2017

Pierwsze miejsce w szkolnym konkursie

,,Trzymam formę, dbam o zdrowie” zajęły: Natalia Dąbrowska z klasy II a i  Julia Minta z klasy II c.

Gratulujemy

Quiz o Polkowicach

2016 – 2017 20 kwietnia 2017

Z okazji 50 – lecia odzyskania przez Polkowice praw miejskich zorganizowano w gminie quiz wiedzy o naszym mieście. Każda szkoła miała trzyosobową reprezentację, która odpowiadała na pytania w programie Quizzes, przy wykorzystaniu iPadów. Nasza drużyna to: Zuzanna Madej, Klaudia Adamczyk i Weronika Wojciechowska (z kl. II E). Były pytania proste, np. kiedy Polkowice uzyskały prawa miejskie, kim z wykształcenia był Jan Wyżykowski lub jakie imię nosi rondo na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Kominka. Trudne okazało się pytanie skąd nazwa osiedla Gwarków lub ile wieżowców stoi przy ulicy Hubala.
Quiz transmitowany był na żywo i można go było oglądać na stronie TV Polkowice, co niektóre klasy uczyniły.

Bartek i Cantabile na Gali Laureatów „zDolnego Ślązaka”

Osiągnięcia uczniów 12 kwietnia 2017

Na podsumowanie konkursów „zDolny Ślązak Gimnazjalista” 6 kwietnia 2017 r. odbyła się  we Wrocławiu uroczysta Gala Laureatów. W tym roku naszą szkołę spotkał podwójny zaszczyt. Zaproszenie na Galę otrzymał Bartosz Pytlak z kl. III B – Laureat konkursu z geografii, natomiast o zapewnienie oprawy artystycznej poproszono chór Cantabile pod kierownictwem pani Joanny Kący.
Dla Bartka było to podwójna uroczystość: uczestnika Gali i osoby występującej wraz z chórem. Bartkowi towarzyszyła pani Jolanta Wrzos – nauczycielka geografii. W Auli Uniwersytetu Przyrodniczego Laureatom nagrody wręczali: Marszałek Województwa i Dolnośląski Kurator Oświaty – Pan Roman Kowalczyk. We wręczaniu medali, dyplomów i zaświadczeń pomagały również dziewczęta z Cantabile. Występ chórzystów u wszystkich wzbudził zachwyt, a Marszałek Województwa zaprosił Cantabile na kolejne występy.