Uczniowie – Nauczycielom

Wiem jak być świadomym petentem
2017-2018 30 października 2017
Klasy drugie, jak co roku, w ramach lekcji WOS-u odwiedziły polkowickie urzędy. Jest to podstawowy element realizacji projektu
pt. Jestem petentem w urzędzie gminy i powiatu. 24 i 26 października br. uczniowie podzieleni na grupy zbierali informacje o funkcjonowaniu urzędów oraz rozwiązywali określone problemy. Efektem takich lekcji WOS-u jest przede wszystkim brak obaw przed wyruszeniem do urzędu i załatwieniem konkretnej sprawy.

eagle

Trzymaj Formę!
2017-2018 26 października 2017
Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”

Zapraszamy uczniów klas VII oraz klasy II i III gimnazjum do udziału w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”, organizowanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Polską Federację Producentów Żywności, Związek Pracodawców oraz Fundację Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie.

Tematyka konkursu obejmuje następujące zagadnienia:

– żywienie zgodne z zasadami zbilansowanej diety

– aktywność fizyczna

– wybrane elementy edukacji konsumenckiej

Zadaniem uczestników każdego etapu Konkursu będzie wykazanie się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi :

– analizowania informacji dotyczących poszczególnych grup produktów żywnościowych i składników odżywczych w nich zawartych

– praktycznego posługiwania się informacjami zamieszczonymi na opakowaniach produktów żywnościowych

– analizowania zależności pomiędzy sposobem odżywiania, poziomem aktywności fizycznej a stanem zdrowia

– rozpoznania zachowań sprzyjających i zagrażających zdrowiu oraz dokonywania korzystnych dla zdrowia, świadomych wyborów

– efektywnego wykorzystywania i niemarnowania żywności.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłaszanie się do Eweliny Róg do dnia 31 października z wypełnionymi formularzami zgody rodziców na udział w konkursie.

Dodatkowe informacje, regulamin, zestaw literatury oraz formularz zgody dostępne są na stronie:

Charytatywna loteria fantowa
2017-2018 19 października 2017
Od 18 października Klub Wolontariatu ruszył z charytatywną loterią fantową. Losy sprzedawane są na dwóch długich przerwach. Pomagamy naszym chorym kolegom. Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród całej społeczności szkolnej.

Spotkanie z … Ugandą.
2017-2018 19 października 2017
Dnia 17.10.2017 r. przybyła do naszej szkoły Pani Honorata Wąsowska, która w sposób pasjonujący opowiadała o swej pracy misyjnej w Ugandzie. Uczniowie klas VII i III gimnazjum mogli usłyszeć wiele ciekawostek o Afryce, a także o problemach swych rówieśników. Dowiedzieli się również o projekcje edukacyjnym „Brama Nadziei” i o „Adopcji na odległość”. Spotkanie kończył krótki konkurs wiedzy o misjach, gdzie co bystrzejsi uczniowie mogli wygrać książkę autorstwa Pani Wasowskiej pt.” Jeśli chcesz iść, musisz wyruszyć w drogę…”

Uczniowie – Nauczycielom, czyli Dzień Edukacji Narodowej
2017-2018 13 października 2017
Uczniowie-nauczycielom taki tytuł nosiła uroczystość zorganizowana, 12 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodsi i starsi uczniowie, pokazem swoich talentów, przekazali podziękowania Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty – za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożone w wychowanie i edukację.
Rada Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów życzyła:

Natchnionych chwil oraz takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić.
Pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce.
Samych radości i sukcesów, dużo wytrwałości, jak również uśmiechu każdego dnia.