Wirtualna podróż po Omanie!

2018-2019 20 maja 2019

15 maja odwiedziła nasza szkołę misjonarka – Pani Elżbieta Podlecka, która zabrała młodzież na wirtualna wycieczkę na Daleki Wschód przedstawiając państwo Oman. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie leży Oman, jaką charakteryzuje się architekturą, fauną i florą, religią oraz usłyszeli o pracy misjonarzy w tym muzułmańskim kraju. W prelekcji wzięło udział 12 klas, w tym klasy VI, VIII i III gimnazjum. Było to ostatnie tegoroczne spotkania z ciekawą osobą w ramach projektu z edukacji humanitarnej „Dotykamy ręką świat”.

Wyniki powiatowych konkursów informatycznych

2018-2019 20 maja 2019

W dniu 7 maja Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki dwóch konkursów informatycznych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. W obu wyróżnili się uczniowie z naszej szkoły.
W XV Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Jan Wieruszewski z klasy 6a. W grupie uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych I miejsce otrzymała Zuzanna Turczynowska z klasy 3a gimnazjalnej. Zadaniem uczniów z młodszych klas było przygotowanie ilustracji na temat „Tu będę mieszkał za 100 lat”. Natomiast starsi uczniowie musieli wykonać fotomontaż na ten sam temat.
W II Powiatowym Konkurs Programowania w SCRATCH I miejsce zdobył Michał Gliszczyński z klasy 3a gimnazjalnej, a III miejsce – Szymon Kłos (z tej samej klasy). Uczniowie mieli do napisania program „Wynalazki”, który zaprezentuje trzy najważniejsze (zdaniem uczestnika konkursu) wynalazki.