Wizyta w schronisku Amicus

2018-2019 20 listopada 2018

W środę październiku klasa III BG wraz z wychowawcą i wychowawcą wspomagającym pojechała do schroniska “Amicus “ w Głogowie. Zabraliśmy ze sobą karmę, koce i ręczniki, które otrzymaliśmy ze zbiórki szkolnej oraz z pieniędzy klasowych. Wyprowadziliśmy większość psów na spacer do pobliskiego parku. Nie dość, że pomogliśmy, to jeszcze świetnie się bawiliśmy! Zachęcamy wszystkich do pomocy, a zwłaszcza w tak trudnej porze roku, jaką jest zima.

Jak sobie radzić z przemocą ze strony rówieśników?

2018-2019 20 listopada 2018

Pod takim tytułem odbyła się 14 listopada 2018 r. szkolna debata, której moderatorami byli Otylia Stępień i Jakub Flakowski z klasy VIII D. Debatę poprzedziło spotkanie Koła Psychologicznego i Rady SU celem ustalenia problematyki i spraw wartych poruszenia w czasie dyskusji. Na środowym spotkaniu było Koło Wolontariatu oraz wszyscy pragnący wziąć udział w dyskusji. Temat był poważny, więc dyskutanci starali się rozważyć różne aspekty problemu. Dobrze, że nasz ekspert pani psycholog Małgorzata Niklasińska potrafiła wyjaśnić zawiłości sprawy. Jednomyślnie doszliśmy do wniosku, że w sytuacji trudnej zawsze trzeba szukać pomocy i wsparcia. Należy reagować i nie godzić się na negatywne zjawiska. Więcej na blogu o szkolne, plecakach szkolnych i edukacji.

Wandalizm to zła rzecz, więc usuńmy go precz

2018-2019 16 listopada 2018

W dniach 15-19.10.2018 w ramach SCOOLTURY klasa III B przeprowadziła projekt pod hasłem:

„Wandalizm to zła rzecz, więc usuńmy go precz”

Nasze działania:

1. Przygotowaliśmy i zawiesiliśmy plakat na tablicy Rady SU;
  2. Ogłosiliśmy plan tygodnia przez radiowęzeł;
  3. Przeprowadziliśmy ankietę na temat wandalizmu;
  4. Ogłosiliśmy konkurs na wierszyki, a następnego dnia zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem;
  5. Rozdawaliśmy balony z naszym hasłem uczniom naszej szkoły.

Podsumowując, ten tydzień był bardzo udany i mamy nadzieję, że wszystkim się podobało.

Klasa III BG wraz z wychowawcą

W świecie filmu

2018-2019 16 listopada 2018

Dnia 5 listopada 2018 roku w sali 204 z okazji 100 rocznicy niepodległości Polski członkowie koła filmowego „W świecie filmu” wraz z opiekunką p. Izabelą Flisiewicz  zorganizowali projekcję filmu „1920 Bitwa Warszawska”, na której zaprosili uczniów z klasy VIII a, III AG i IIIBG. Żeby wyjątkową uczcić ten pokaz filmowy członkowie koła przygotowali słodki poczęstunek – ciasta w kolorze biało – czerwonym. Film wzbudził wiele emocji!