Wrocław – przyrodniczo i europejsko

2018-2019 13 grudnia 2018

21 listopada 2018 klasy VIIIa oraz VIIIb pod opieką p. Joanny Dydak, p. Marzeny Lamli i p. Marzeny Adamczyk pojechały na wycieczkę klasową do Wrocławia. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Domu Europy na lekcję ,,Unia Europejska w pigułce,” gdzie poznaliśmy podstawowe informacje o Unii Europejskiej. Następną atrakcją tego dnia była wizyta we wrocławskim zoo, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Wszyscy świetnie się bawiliśmy! Podsumowując: Więcej takich wycieczek!

Klasy VIIIa i VIIIb wraz z wychowawcami

SZACHIŚCI MISTRZAMI POWIATU

2018-2019 13 grudnia 2018

W dniu  6 grudnia odbył się na terenie naszej szkoły Powiatowy Turniej Szachowy.  Zawody rozegrano w dwóch grupach – Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży. Każda drużyna składała się z 4 osób.

WYNIKI

Igrzyska dzieci:

1. Szkoła Podstawowa Przemków 3 pkt
  2. Szkoła Podstawowa Chocianów  3 pkt
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 Polkowice 1 pkt

Igrzyska Młodzieży:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 Polkowice 6 pkt
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 Polkowice 3 pkt
  3. Szkoła Podstawowa Przemków 3 pkt
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 Polkowice 0 pkt

Zwycięzcy grup uzyskali awans do dalszej rundy rozgrywek, która zostanie rozegrana 18 grudnia we Wrocławiu.

Krajobraz przy stoliku

2018-2019 13 grudnia 2018

Zamknięciem szkolnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości  była impreza biblioteczna, która odbyła się w szkolnej czytelni dn. 29 listopada 2018. Swoje spojrzenie na polską rzeczywistość  zaproponował uczniom i dorosłym widzom Teatr Czytany Przy Stoliku w montażu poetycko- muzycznym pt. Krajobraz polski. Występujący uczniowie (klasa VIII i VI) starali się poruszyć, wzruszyć, rozbawić i skłonić widzów do refleksji. Polska poezja jest dobra na wszystko!