II KONCERT CHARYTATYWNY

2016 – 2017 19 czerwca 2017

W środę, 31 maja, w ramach obchodów Dni Języków, odbył się  w naszej szkole II Charytatywny Koncert Piosenek Obcojęzycznych, którego celem było finansowe wsparcie rehabilitacji Kacperka, zmagającego się z chorobą Perthesa. Patronem tegorocznego koncertu był Adam Chmielowski, zwany świętym Bratem Albertem, o którym Jan Paweł II powiedział: „Święty Brat Albert  nie pisał uczonych traktatów (…) On po prostu pokazał jak należy miłosierdzie czynić (…) Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb”.
I tak jak w zeszłym roku udowodniliśmy, że potrafimy „dawać siebie” i pomagać innym, o czym świadczy zaangażowanie uczniów biorących udział w koncercie, zarówno na scenie, jak  i na widowni i zebrana w jego trakcie suma pieniędzy. Należy wspomnieć, że występy wokalne naszych artystów wsparli też uczniowie klas III c i III d, którzy dzień przed koncertem kwestowali na rzecz Kacperka, sprzedając na przerwach przygotowane przez siebie wypieki. Dziękujemy także uczniom klasy IIa, Joannie Pólkowskiej i Jakubowi Brylowi, za profesjonalizm w opiece nad stroną techniczną koncertu.

Dziękujemy w imieniu Kacperka

Języki Obce Nie Takie Obce

2016 – 2017 19 czerwca 2017

W tym roku szkolnym w  ramach projektu „Języki Obce Nie Takie Obce”  uczniowie klas II kontynuujący naukę języka obcego i chętni uczniowie klas I i III  mogli przygotować krótkie przedstawienia sceniczne lub nakręcić filmy o dowolnej tematyce. Biorąc pod uwagę kreatywność, pomysłowe ujęcie tematu, ciekawy montaż filmu, grę aktorską, scenografię, kostiumy i poprawność językową, jury postanowiło wyróżnić 5 spośród 15 nakręconych filmów.

I m.        kl. 2 e  Harry Potter

kl. 2 f  The Board

II m.       kl. 1a  Great Britain Stereotypes

III m.      kl. 2e  Household chores

kl. 2b  Im Altersheim

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Nauczyciele języków obcych

Szkolna Liga – wyniki końcowe

SZKOLNA LIGA W GRACH ZESPOŁOWYCH

„SZYBCY I SPRAWNI”

WYNIKI RYWALIZACJI W PIŁKĘ NOŻNĄ

MIEJSCEKLASY IPKTKLASY IIPKTKLASY IIIPKT
II D6II B6III E6
III A5II A5III A5
IIII E4II F5III D4
IVI B3II C-5III B-5
VI C2II D-5III C-5
VIII E-5III F-5
MVP DZIEWCZĄT SKRZYPCZAK ALICJA IA DABROWSKA WIKTORIA II B PORĘBA WIKTORIA III A
MVP CHŁOPCÓW MAZIARZ MICHAŁ I D SZYMCZAK WOJCIECH II B STANIECKI DAWID III E

KOŃCOWE WYNIKI RYWALIZACJI

W SZKOLNEJ LIDZE W GRACH ZESPOŁOWYCH

„SZYBCY I SPRAWNI”

TABELA PO CZTERECH KONKURENCJACH

MIEJSCEKLASY IPUNKTYKLASY IIPUNKTYKLASY IIIPUNKTY
II D23II B21III D22
III A19II A17III A21
IIII B11II F15III E17
IVI C9II C11III F-11
VI E3II D-5III C-12
VIII E-14III B-20

Polkowicki Festiwal Naukowy

2016 – 2017 14 czerwca 2017

W dniu 13 czerwca na UJW odbył się Polkowicki Festiwal Naukowy, w którym wzięły udział klasy II A, II B, II E, II F, I A.  Była to świetna zabawa połączona z nauką.

Noc z Czarnym Psem 2017

2016 – 2017 14 czerwca 2017

W noc z piątku na sobotę (9/10 czerwca), grupa ochotników zebrała  się w szkole, aby uroczyście zakończyć tegoroczne obchody tygodnia walki z depresją, który  (dzięki wsparciu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych) rozciągnął się w czasie na znacznie dłuższy okres. Spędziliśmy wspólnie noc, biorąc udział w różnych kreatywnych działaniach, śpiewając, tańcząc, oglądając filmy, a przede wszystkim rozmawiając. Większość z nas poszła spać o trzeciej, ale byli śmiałkowie, którzy doczekali do rana. Reszta informacji pochodzi ze strony o szkole i plecakach do szkoły.