Nawigacja:

Gim1 Polkowice > Kontakt z Redakcją > Sprawdź wszystkie Artykuły

Nie mamy wątpliwości jak ważne jest w dzisiejszych czasach aby chronić swoje dane. Niejednokrotnie słyszymy w mediach informacje o ludziach którzy utracili majątek swojego życia, lub jego znaczną cześć, oszczędności lub pieniądze zgromadzone na konkretny zakup – przez utratę swojej tożsamości.

Chrońcie swoje dane / dokumenty!

Aby nie zgubić ważnych dokumentów osobistych: dowodu, prawa jazdy, paszportu: dobrym rozwiązaniem są w tym miejscu specjalne saszetki, etui lub schowki w odzieży. My ze swojej strony sprawdzaliśmy na niejednym wyjeździe takie rozwiązani i wierzcie mi – sprawdzają się. Zobaczcie chociażby takie, proste saszetki na dokumenty, jak na tej stronie https://www.belveder.com.pl/sklep/saszetki/na-dokumenty/.

Szykujesz ekwipunek? Nie zapomnij o saszetce na dokumenty

Często to drobiazgi decydują o powodzeniu każdej podróży. Tak jest również w przypadku odpowiedniego zabezpieczenia przechowywania naszych dokumentów osobistych. Dlatego wszystkim naszych towarzyszom wycieczek rekomendujemy wybór odpowiedniego etui lub większej saszetki na wszystkie ważne dokumenty.


Informator bieżących wydarzeń naszego Bloga

Podróż kształtuje charakter

Dnia 19 czerwca przedstawiciele naszego Gimnazjum z klas pierwszych, uczestniczyli w  Jubileuszu X-lecia ustanowienia Pierwszego w Polsce Sanktuarium św. Jakuba St. Apostoła w Jakubowie, w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – pierwszego Sanktuarium w naszej ojczyźnie, które powstało ku czci tego Świętego. Przygotowaliśmy szlak św. Jakuba ze Lwowa do Legnicy, przedstawiając poszczególne miasta na trasie, zwanej Via Regia 5. Uroczystość została uświetniona obecnością Prymasa Polski Wojciecha Polaka, który przewodniczył Mszy św.

Opiekunem była p. Marzena Rychwalska

Nauka programowania

2016 – 2017 21 czerwca 2017

Zakończył się pierwszy rok realizacji projektu „Pilotażowe wdrożenia programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach”, zaproponowanego chętnym szkołom przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Objął on w naszym Gimnazjum dwie klasy pierwsze 1a i 1e. Został przygotowany autorski program innowacji pedagogicznej pt. „Nauka programowania na lekcjach informatyki, zajęciach technicznych i zajęciach pozalekcyjnych  w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach”. Jego realizacja została zaplanowana na trzy lata.

W pierwszym roku podczas zajęć „Mistrzowie Kodowania” uczniowie zdobywali podstawy programowania w środowisku graficznym Scratch tworząc gry, quizy i programy użytkowe. Na lekcjach informatyki zapoznali się z pojeciem algorytmu, różnymi sposobami zapisu, przykładami algorytmów sortujących i podstawami programowania w języku tekstowym na przykładzie C++. Chętni uczniowie, którzy chcieli poszerzyć wiedzę z programowania w języku tekstowym, uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w oparciu o platformę „Akademia Sukcesu” przygotowaną przez Stowarzyszenia Talent. Gimnazjaliści wzięli udział w dwóch konkursach informatycznych:  w XI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr oraz w zawodach zespołowych XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. W ramach zajęć technicznych uczniowie realizowali program z robotyki. Uczyli się programować różne typy robotów: Lego Mindstorms, Ozobot, Jimu i Edison. Inne ciekawe informacje znajdziecie na witrynie Gimnazjum 5 w Częstochowie i stronie z pleckami szkolnymi.

W następnym roku na lekcjach informatyki uczniowie poszerzą wiedzę z programowania w języku tekstowym, a dla zainteresowanych nadal będzie prowadzone koło programowania w języku C++ i koło z robotyki.

Mistrzowie Kodowania

2016 – 2017 21 czerwca 2017

20 czerwca 2017 r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Kodowania”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas 1a i 1e. W ciągu roku odbyło się 30 jednogodzinnych zajęć, podczas których uczestnicy poznali podstawy programowania w języku graficznym Scratch. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w programie „Mistrzowie Kodowania”.

Podczas zajęć uczniowie tworzyli proste gry i quizy, rozwiązywali problemy z matematyki (obliczali pola figur, rysowali wielokąty) i informatyki (korzystali ze strategii „dzial i zwyciężaj, sortowali zbiory liczb metodą bąbelkową). W wielu sytuacjach mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Obie klasy uczestniczą w projekcie „Pilotażowe wdrożenia programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach”, a zajecia są realizowane na podstawie programu autorskiego „Nauka programowania na lekcjach informatyki, zajęciach technicznych i zajęciach pozalekcyjnych  w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach”.

SZKOLNA LIGA SZACHOWA

2016 – 2017 21 czerwca 2017

Zakończyła rozgrywki szkolna liga szachowa.  Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa Ia reprezentowana przez Michała Gliszczyńskiego. Drugie miejsce przypadło klasie IIIB ( Emanuel Wilczyk), a trzecie klasie 3A ( Mateusz Wiciński).

Wyniki końcowe

LPKLASAPUNKTY
1.klasa  1A5,5
2.klasa  3B5
3.klasa  3A4,5
4.klasa  2F3,5
5.klasa  1B3,5
6.klasa  2D3
7.klasa  2A3
8.klasa  3F3
9.klasa  1D3
10.klasa  3E2,5
11.klasa  3C2
12.klasa  1E2
13.klasa  2C2
14.klasa  1C2
15.klasa  2B2
16.klasa  2E2
17.klasa  3D1,5

Przemysław Skalik

Szkolna Olimpiada Sportowa

2016 – 2017 19 czerwca 2017

ORGANIZACJA NAUKI I SPORTU W DNIACH 20-21.06.2017 (WTOREK, ŚRODA)

1 i 2 lekcja odbywają się wg planu;

9:50 klasa udaje się do wychowawcy, który zaprowadza uczniów na obiekty sportowe;

10:00 – 13:00 Szkolna Olimpiada Sportowa;

13:00 spotkanie z wychowawcami, ponowne sprawdzenie obecności uczniów.

2 thoughts on “Saszetka na dokumenty

  1. Agnieszka R pisze:

    Witam serdecznie. Jestem przedstawicielką marki Brytyjka, zajmującą się dystrybucją akcesoriów szkolnych w tym saszetek na dokumenty i toreb młodzieżowych. Nasze modele znajdą Państwo tutaj: https://www.brytyjka.pl/torby-mlodziezowe-szkolne-cat-48.html są to torby dla młodzieży w wieku szkolnym oraz studenckie. Jeśli bylibyście zainteresowanie recenzją na swoim blogu szkolnym, to zapraszam do nawiązanie kontaktu. Pozdrawiam Michalina Wymysłowska.

  2. Izabella pisze:

    Gratuluje kolegom i koleżanką zwycięstwa w zawodach szachowych. Sama przygotowuję się od 10 roku życia, aby wziąć udział w moich pierwszych zawodach tej dyscypliny. Powiem krótko, że nie jest łatwo, każdemu się wydaje że to sport dla ludzi “flegmatycznych” natomiast nikt nie zdaje sobie sprawy jakie wyzwanie analityczne dla umysłu zawodnika stawiają szachy. Duże gratulacje raz jeszcze!

Dodaj komentarz