Uwaga rodzice

2017-2018 30 sierpnia 2017

Informujemy, że od 1 września 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach będzie mieściła się w dwóch budynkach:

Budynek  przy ul. Kardynała B. Kominka 1 i Budynek  przy ul. Ociosowej 3.

W budynku przy ul. Kardynała B. Kominka 1– będą uczyli się uczniowie klas 0 – VI.

W budynku przy ul. Ociosowej 3– będą uczyli się uczniowie klas VII Szkół Podstawowych nr 1 i nr 3 oraz klasy II i III gimnazjum nr 1.

Robotyka

2016 – 2017 22 czerwca 2017

Dobiegły końca tegoroczne zajęcia techniczne z robotyki w klasach 1a i 1e. Zajęcia te są częścią realizowanej innowacji pedagogicznej pt. „Nauka programowania na lekcjach informatyki, zajęciach technicznych i zajęciach pozalekcyjnych  w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach„. Podczas nich uczniowie budowali i programowali roboty w różnych środowiskach graficznych.

Zaprogramowane przez uczniów roboty poruszały się po zaplanowanych trasach, powtarzały zaprogramowane czynności, podejmowały decyzje o dalszym ruchu na podstawie napotkanych po drodze informacji lub przeszkód. W trakcie roku gimnazjaliści dwukrotnie włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia warsztatów „Programowanie Ozobotów” dla uczniów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

Podejmowane działania są jednym z elementów pilotażowego wdrożenia programowania w edukacji formalnej, projektu realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W szkole jest fajnie… NOCĄ!!!!

2016 – 2017 22 czerwca 2017

Klasa 1 A wraz wychowawczynią panią Anetą Stefaniak zorganizowała 14.06.2017r. w szkole imprezę klasową „Noc w szkole”. Wieczór zaczęliśmy od wspólnej pizzy. Były kalambury, wyścigi w śpiworach, wspólne tańce, zabawy sportowe i wieczór filmowy. A potem rozmowy do rana…  Miło było spędzić czas razem.

Szczeliniec Wielki na Euroweeku zdobyty!

2016 – 2017 22 czerwca 2017

Wycieczka klasy 1A minęła pod znakiem euroweekowych zmagań z językiem angielskim. Było wesoło i kreatywnie na zajęciach z wolontariuszami. Uczyliśmy się przez zabawę, poznawaliśmy inne kultury i zawieraliśmy nowe znajomości. Ale też udaliśmy się na wycieczkę w Góry Stołowe i do Jaskini Radochowskiej. Chcemy tam jeszcze wrócić!!! Oto garść naszych wspomnień…

WAKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

2016 – 2017 21 czerwca 2017

W dniach 20-21 czerwca rozegrano Wakacyjny Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów. Rozgrywki  przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Miejscem rozgrywek był Szkolny Klub Szachowy. Zwycięzcą został Emanuel Wilczyk z klasy III B, drugie miejsce przypadło Michałowi Gliszczyńskiemu z klasy IA,  trzecie miejsce podzielili między sobą Damian Łukowiak oraz Bartosz Pytlak z klasy IIIB.