Energia alternatywna możliwości czy ograniczenia

2016 – 2017 8 maja 2017

28 kwietnia 2017 r. nastąpiło podsumowanie projektu „Energia alternatywna- możliwości czy ograniczenia”, który realizowały klasy drugie na  przedmiotach przyrodniczych. Uczniowie podzieleni na zespoły wspólnie opracowywali jedną z wylosowanych rodzajów energii a następnie omawiali przydzielone zadania w oparciu o samodzielnie wykonane plakaty, prezentacje multimedialne, modele przestrzenne i makiety.
Efekty pracy drugoklasistów można było obejrzeć na parterze szkoły, na przygotowanej wystawie poprojektowej. Nagrodzono trzynastu uczniów: Hannę Pajdowską, Zuzannę Gawin i Natalię Jaworską z klasy II a, Klaudiusza Rybickiego, Oliwię Wawrzyniak, Zuzannę Drobina, Natalię Biadała i Angelikę Turską z II b, Julię Minta i Maję Kurowską z klasy II c, Janusza Jasiaka z klasy II d, Emilię Kowalczuk z II e i Magdalenę Węgrzyn z II f.

Gratulujemy!

KOLEJNY SUKCES GEOGRAFÓW

Osiągnięcia uczniów 28 kwietnia 2017

TYTUŁY LAUREATA i FINALISTY III OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ!!!

27 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu odbyły się zawody finałowe III Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich gimnazjów. Z naszej szkoły do tego etapu awans uzyskało czworo uczniów. Po etapie finałowym okazało się, że Bartek Pytlak (IIIB) wywalczył tytuł LAUREATA, uzyskując jednocześnie drugie miejsce w kategorii najwyższej liczby zdobytych punktów we wszystkich etapach konkursu. Magda Lasak, Ala Więcław (IIIB) i Piotr Romański (IIA) uzyskali tytuł FINALISTY III Olimpiady Geograficznej. Z sukcesów podopiecznych cieszy się nauczycielka geografii – pani Jolanta Wrzos.
            Gratulujemy wspaniałym geografom i życzymy rozwijania swoich pasji i sukcesów w przyszłości.

JW

Wolontariusz bohater naszych czasów

2016 – 2017 28 kwietnia 2017

Klasa II E podsumowała projekt wychowawczy pt. „Czy wolontariusz jest bohaterem naszych czasów?”. Zapraszamy do obejrzenie filmu przygotowanego przez klasę oraz przeczytania w najbliższym Bulwersie artykułu na ten temat.

Marsz Żywych

2016 – 2017 28 kwietnia 2017

Klasy 2e i 3a wzięły udział, 24 kwietnia, w Marszu Żywych. Zwiedziliśmy były niemiecki, nazistowski obóz zagłady Auschwitz oraz Auschwitz II – Birkenau. Przeszliśmy „Drogą Śmierci”, z Auschwitz do Birkenau, gdzie odbyły się oficjalne obchody. Na uroczystości byli ministrowie edukacji kilkunastu krajów Europy i Izraela. Tysiące Żydów z różnych kontynentów oraz Polacy wyrazili w ten sposób pamięć o pomordowanych oraz dali wyraz swojemu sprzeciwowi wobec ksenofobii i rasizmowi.

Pomysł na ciekawy wyjazd wakacyjny i wycieczkę szkolną

2016 – 2017 27 kwietnia 2017

Wyjazd wakacyjny:

Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, laboratorium dla uczniów DLR_School_Lab TU Dresden  i Uniwersytet Techniczny w Libercu zapraszają od 24 do 29 lipca   do udziału w polsko-czesko-niemieckim projekcie Sommerlabor 2017.  Projekt adresowany jest do młodzieżyz Polski, Czech i Niemiec w wieku 14-18 lat. Uczestnicy Laboratorium będą mogli poznać praktyczną stronę eksperymentów naukowych związanych z lekkimi włóknami, robotyką i alternatywnymi źródłami energii w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki wycieczkom do firm i eksperymentom pod okiem specjalistów, zapoznają się z zadaniami czekającymi w przyszłości na młodych naukowców. Pomocą będą im służyć studenci i tłumacze z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Dodatkowo przewidziane są różne imprezy i atrakcje. Termin zgłoszeń: do końca czerwca. Więcej informacji na: Sommerlabor oraz na stronie z plecakami do gimnazjum w Polkowicach

Wycieczka szkolna:

Planując  wycieczkę szkolną do Drezna można w jej ramach umówić się na wizytę w Laboratorium.  Więcej informacji dla zainteresowanych nauczycieli znajduje się na Sommerlabor, pod ikonką z polską flagą.