Edukacja z Wartościami

2018-2019 16 listopada 2018

Dnia 08.11.2018r. odwiedzili nasza szkołę niecodzienni goście – Państwo Małgorzata i Dariusz Waszkiewicz z Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Pani Małgorzata urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dzieliła się z młodzieżą przepięknymi wartościami takimi jak  miłość, szacunek, godność itp. Prezentowała także swoja pasję, czyli malowanie stopami obrazów, które to mogliśmy osobiście zobaczyć. Goście opowiadali też o uczuciach i emocjach osób niepełnosprawnych oraz o relacjach z innymi ludźmi. Na koniec Pani Gosia namalowała stopą przepiękny rysunek, który zostawiła w prezencie dla naszej szkoły.

Dąb dla Niepodległej

2018-2019 13 listopada 2018

W nawiązaniu do obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości 8 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Lubin posadziliśmy wyjątkowe drzewko – potomka sędziwego „Chrobrego”. Została też odsłonięta tablica pamiątkowa z imieniem młodego dębu:  „Wojtek” – na cześć niedźwiadka Wojtka, którego przygarnęło w Iranie wojsko 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii Armii generała Andersa. Wojtek przeszedł z tą jednostką szlak bojowy z Iranu do Wielkiej Brytanii. Pomagał nosić skrzynie z bronią m.in. w czasie bitwy pod Monte Casino, był wielkim przyjacielem polskich żołnierzy. Pan nadleśniczy Marek Nieruchalski skierował do społeczności szkolnej następujące słowa: „My leśnicy Nadleśnictwa Lubin przekazując tę sadzonkę pod opiekę najmłodszego pokolenia Polaków, symbolicznie oddajemy w Wasze ręce to co dla nas leśników jest najcenniejsze: ojczystą przyrodę i losy naszej Ojczyzny. Wierzymy, że powierzając Wam misję opieki nad tym drzewkiem przekazujemy naszą ojczyznę i jej dobra ludziom, którzy w przyszłości będą kształtować jej oblicze i dbać o pamięć tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za naszą niepodległość.” Uroczystość uświetnił chór Cantabile pod dyrekcją pani Joanny Kący, asysta sygnalistów z Nadleśnictwa Lubin oraz poczty sztandarowe. Reszta informacji na blogu szkolnym.

100 km dla Niepodległej

2018-2019 8 listopada 2018

100 km dla Niepodległej to inicjatywa nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fidlera w Polkowicach, którzy aktywnie chcą uczcić to ważne Święto. W dniu 11 listopada chętni nauczyciele podejmą różną aktywność fizyczną (bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, pływanie) i dokonają pomiaru dystansu jaki przemierzyli. Chcemy razem uzbierać 100 km. Czy nam się to powiedzie? Tego dnia śledźcie nas na bieżąco na profilu FB naszej szkoły i czekajcie na relacje i zdjęcia.

Wyzwania podjęli się: Ewa Grzesik, Aleksandra Kowalska, Amelia Grodecka, Maciej Juszczak, Marek Czarnik, Dariusz Olejniczak, Joanna Glapińska, Izabela Flisiewicz, Marzena Lamla

Wycieczka do Zamku Książ

2018-2019 8 listopada 2018

Dnia 31.10 klasy 3b i 3a wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Zamku Książ. Na miejscu z przewodnikami udaliśmy się na około dwugodzinny spacer po lesie, znajdującym się wokół Zamku, w trakcie którego panie opowiadały różne historie. Nauczyliśmy się również piosenki o niedźwiadku. Potem zobaczyliśmy zamek, lecz tylko z zewnątrz, ponieważ w poniedziałki nie można zwiedzać go w środku. Dostaliśmy czas wolny do godziny 13 żeby coś zjeść, a następnie udaliśmy się w podróż powrotną do Polkowic. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych, chociaż pogoda nie była najlepsza. W sumie fajnie by było zwiedzić ten zamek w środku, ale to może następnym razem.

Po korytarzu nie biegaj i regulaminu przestrzegaj

2018-2019 8 listopada 2018

SCOOLTURA Z KLASĄ VIII A 1

Od 22 do 26 października br. uczniowie klasy VIII A 1 przeprowadzili projekt pod hasłem

 „Po korytarzu nie biegaj i regulaminu przestrzegaj”.

Nasze działania:

  • Plakat na tablicy SU.
  • Ogłoszenie akcji przez radiowęzeł.
  • Prezentacja i krótki filmik nt. szkodliwości biegania + prezentacja zakończona konkursem z nagrodami.
  • Konkurs na przerwach ze znajomości regulaminu szkolnego ze słodkimi nagrodami.
  • Zawody sportowe w sali gimnastycznej ze słodkim poczęstunkiem.

Dziękuje za aktywny udział w naszej SCOOLTURZE!

Klasa VIII a 1