POKAZ MODY SZKOLNEJ

2017-2018 13 października 2017

Rada Samorządu Uczniowskiego zaprosiła wszystkie klasy siódme – 2 X 2017 r. – na pokaz mody szkolnej. Na poniedziałkowych godzinach wychowawczych koledzy z klas drugich i trzecich gimnazjum prezentowali stroje codzienne, galowe i sportowe. Pokazywano również to, czego nie należy zakładać do szkoły. W ten sposób przypomnieli jak powinien wyglądać strój szkolny.

Pielgrzymka do Częstochowy.

2017-2018 12 października 2017

Dnia 4 października 2017r. uczniowie naszej szkoły udali się, na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Jak co roku przedstawiciele szkół noszących imię św. Jana Pawła II wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. 50 uczniów naszej szkoły zwiedzało tego dnia  między innymi na Jasnej Górze: kaplicę Cudownego Obrazu, Cenne wota błagalne i dziękczynne gromadzone w Skarbcu Jasnogórskim, gotyckie prezbiterium jasnogórskiej bazyliki. Wspaniałym doświadczeniem był wspólny posiłek przy Jasnej Górze oraz pomoc bezdomnym, którym uczniowie ufundowali ciepły posiłek. Hitem pielgrzymki było „Despacito” wersja religijna.

Opiekunami byli: Pani Edyta Kocaj, ks. Marcin Uryga, Pani Marzena Rachwalska.

Dzień Papieski

2017-2018 12 października 2017

8 października 2017r. w Legnicy odbył się Dzień Papieski. Poczet sztandarowy uczestniczy co roku w tym ważnym dla nas dniu, aby uczcić pamięć św. Jana Pawła II i Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył biskup Stefan Cichy . Wspaniałe przeżycie sacrum umożliwił  Chór Cantabile pod kierunkiem Pani Joanny Kący. Kolejna część programu to koncert Chóru Cantabile, którego wysłuchali między innymi przedstawiciele szkół, reprezentanci Kurii Biskupiej oraz zaproszeni goście: Pani Senator RP Dorota Czudowska i Pani Poseł Ewa Szymańska. Ten wspaniały i wspólnie spędzony czas pozostawi w naszej pamięci niezwykłe wspomnienia.

Opiekunami byli: Pani Joanna Kąca, Pani Ala Wypasek, Pani Marzena Rachwalska, ks. Marcin Uryga.

Sprzątanie świata

2017-2018 9 października 2017

Dnia 25.09 2017 roku po drugiej godzinie lekcyjnej, klasa VII C i klasa II C z Gimnazjum udały się na sprzątanie świata do lasu obok Centrum Piknikowego na osiedlu Polanka. Po wnikliwych obserwacjach udało nam się ocenić, że śmieci jest tam co niemiara. Między innymi: popsuty telewizor, części od roweru, opony a nawet fragmenty rur oraz zardzewiały pręt metalowy. Każda taka „drobnostka” niszczy obraz tego malowniczego osiedla. Dlatego właśnie z ochotą jak i hartem ducha przystąpiliśmy do oczyszczania świata. Dzięki naszej determinacji udało się zebrać parę dużych worków śmieci. Z dumą patrzyliśmy na swoją pracę. Po wykonaniu dobrej roboty zasiedliśmy do ogniska, uczniowie mieli okazję upiec chleb, kiełbasę oraz ziemniaki. Udało nam się posprzątać fragment lasu, choć mamy świadomość, że nasze działanie to tylko kropla w morzu.

Rafał Stańczyszyn

Jakub Machowicz Mistrzem Polski!!!

2017-2018 4 października 2017

Jakub Machowicz uczeń naszej szkoły od dwóch lat trenuje strzelectwo sportowe pod kierunkiem instruktorów Filipa Rodzika i Marcina Zarzyckiego. Specjalizuje się w konkurencjach pistoletowych. Do tej pory odnotował już wiele sukcesów na zawodach różnych szczebli jednak  miniony wrzesień był wyjątkwy.
Pierwszym ważnym wyzwaniem dla niego były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Strzelectwie Sportowym. Po raz pierwszy Polkowice miały na nich swojego reprezentanta. Jakub wystartował w pistolecie pneumatycznym.  Strzelał doskonale niestety przedostatni strzał oddał za szybko i zamiast jak pozostałe polecieć w środek tarczy poleciał w prawo aż na trójkę. Taki błąd niestety kosztuje, w tym wypadku miejsce na podium. Ostatecznie Jakub zajął 6 lokatę. To dało jemu, klubowi i województwu 2 punkty, które zsumowane z wynikami zawodników Śląska Wrocław, Agatu Złotoryja i Polonii Jelenia Góra uklasyfikowały Dolny Śląsk na I miejscu strefy IV, przed Wielkopolską, Lubuskiem i Opolskim.
Ta impreza była jednak dopiero preludium przed najważniejszym startem Jakuba w życiu. Były nim Mistrzostwa Polski Młodzików w Zielonej Górze (28.09.-01.10.2017 r). Jakub wystartował w nich w dwóch konkurencjach: pistolecie pneumatycznym i pistolecie sportowym część dokładna. W pneumatyku liczyliśmy na bardzo dobry wynik i troszeczkę się przeliczyliśmy – medalu nie było. Stres i korki na drodze w efekcie czego ledwo zdążyliśmy na czas zrobiły swoje. Za to w sobotę  w pistolecie sportowym poszło doskonale. W tej konkurencji zawodnicy strzelają seriami pięcio strzałowymi na odległość 25 metrów pociskami Long Rifle kalibru 5,6. Serii jest siedem z czego pierwsza to próbna-pozwalająca się wstrzelać. Od pierwszej do ostatniej serii Jakub strzelał wzorowo, nie popełniał żadnych błędów, a wszystkie kule wchodziły w środek tarcz. Po ostatnim strzale wiadomo już było, że ma miejsce w ścisłej czołówce. Pół godziny później wydano oficjalny komunikat i okazało się, że mamy Mistrza Polski.  Co ciekawe nowy mistrz strzelał na najstarszym pistolecie w tych zawodach ponad 30-letnim Margolinie.