Gala Aniołów Kultury 2019

2018-2019 31 maja 2019

„Było PIĘKNIE, WZRUSZAJĄCO, UROCZYŚCIE, ale też klimatyczna, lecz niewielka sala konferencyjna Domu Literatury na Starówce Warszawskiej pomogła nam osiągnąć cel rodzinnej atmosfery, blisko do drugiego człowieka. I tak było. BLISKO DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Wspaniali LAUREACI, piękny taniec solistki, najwyższych lotów muzyka, intrygujące prelekcje, i oczywiście wyjątkowy catering Lente – Modern Mediterranean…. JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH LAUREATÓW, jak i zarówno z naszej MŁODZIEŻY. Jesteśmy dumni z nauczycieli, którzy okazali się być prawdziwymi mentorami i przyjaciółmi dla młodych ludzi. Jesteśmy dumni z powstającego ruchu młodych naukowców, artystów, intelektualistów, naszej nadziei na PRZYSZŁOŚĆ…”

Fundacja Anioły Kultury w Warszawie

Nasze uczennice Hania Doskocz z kl. VIII A, Otylia Stępień z klasy VIII D, Daria Adamczewska z klasy III Bg, Martyna Kapusta i Weronika Król z klasy III Eg uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „I co z tym światem ?” organizowanym przez Fundację Anioły Kultury w Warszawie. Dziewczyny przez trzy miesiące wyszukiwały w mediach i pisały własne artykuły na temat szeroko pojętej kultury społecznej, duchowej, narodowej itp. oraz publikowały je na stronie Fundacji. Następnie wybierały swoich zwycięzców z 40 osób nominowanych na Anioła Kultury 2019. Naszym laureatem został   Pan Czesław Niemen – legenda polskiej muzyki oraz Pan Bogdan Olechnowicz – Prezes Fundacji Przebaczenie i Pojednanie, który w marcu odwiedził nasza szkołę.  Na uroczystej gali 26 maja mogłyśmy wręczyć zwycięzcom lub ich rodzinom statuetki , dyplomy i kwiaty. Nasze artykuły także zostały ocenianie przez literatów. Otylia Stępień otrzymała wyróżnienie w Konkursie Literackim Młodych „SKRZYDŁA” za swój artykuł pt. „Dumna Szarość”.

Wizytę w Warszawie umiliły nam też spacery po Starówce, Placu Zamkowym. Parku Łazienkowskim , Pałacu Kultury i Nauki oraz pod Ambasadą Izraela.  Byliśmy też na Powązkach…”DUMNA SZAROŚĆ”…  SZARE SZEREGI… RUDY, ZOŚKA… ALEK …  przeżyliśmy chwile ogromnych wzruszeń…

Projekt „I co z tym światem?” to jeden z punków projektu edukacyjnego „Od holokaustu do żywej nadziei”, który wspiera Gmina Szkoły Polkowice.