Dział Administracji > Kontakt z Redakcją > Zgłoszenia do udziału w Gali

„Było PIĘKNIE, WZRUSZAJĄCO, UROCZYŚCIE, ale też klimatyczna, lecz niewielka sala konferencyjna Domu Literatury na Starówce Warszawskiej pomogła nam osiągnąć cel rodzinnej atmosfery, blisko do drugiego człowieka. I tak było. BLISKO DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Wspaniali LAUREACI, piękny taniec solistki, najwyższych lotów muzyka, intrygujące prelekcje, i oczywiście wyjątkowy catering Lente – Modern Mediterranean…. JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH LAUREATÓW, jak i zarówno z naszej MŁODZIEŻY. Jesteśmy dumni z nauczycieli, którzy okazali się być prawdziwymi mentorami i przyjaciółmi dla młodych ludzi. Jesteśmy dumni z powstającego ruchu młodych naukowców, artystów, intelektualistów, naszej nadziei na PRZYSZŁOŚĆ…”

Fundacja Anioły Kultury w Warszawie

Nasze uczennice Hania Doskocz z kl. VIII A, Otylia Stępień z klasy VIII D, Daria Adamczewska z klasy III Bg, Martyna Kapusta i Weronika Król z klasy III Eg uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „I co z tym światem ?” organizowanym przez Fundację Anioły Kultury w Warszawie. Dziewczyny przez trzy miesiące wyszukiwały w mediach i pisały własne artykuły na temat szeroko pojętej kultury społecznej, duchowej, narodowej itp. oraz publikowały je na stronie Fundacji. Następnie wybierały swoich zwycięzców z 40 osób nominowanych na Anioła Kultury 2019. Naszym laureatem został   Pan Czesław Niemen – legenda polskiej muzyki oraz Pan Bogdan Olechnowicz – Prezes Fundacji Przebaczenie i Pojednanie, który w marcu odwiedził nasza szkołę.  Na uroczystej gali 26 maja mogłyśmy wręczyć zwycięzcom lub ich rodzinom statuetki , dyplomy i kwiaty. Nasze artykuły także zostały ocenianie przez literatów. Otylia Stępień otrzymała wyróżnienie w Konkursie Literackim Młodych „SKRZYDŁA” za swój artykuł pt. „Dumna Szarość”.

Wizytę w Warszawie umiliły nam też spacery po Starówce, Placu Zamkowym. Parku Łazienkowskim , Pałacu Kultury i Nauki oraz pod Ambasadą Izraela.  Byliśmy też na Powązkach…”DUMNA SZAROŚĆ”…  SZARE SZEREGI… RUDY, ZOŚKA… ALEK …  przeżyliśmy chwile ogromnych wzruszeń…

Projekt „I co z tym światem?” to jeden z punków projektu edukacyjnego „Od holokaustu do żywej nadziei”, który wspiera Gmina Szkoły Polkowice.

Patronat w Social Mediach

Serdeczne podziękowania za patronat medialny na Fecebooku oraz Instagramie należy się  kliku platformom e-commerce:

  1. Sklep Brytyjka
  2. Marketplace E-Mag
  3. Platforma projektancka Pakamera

Wszystkie te trzy serwisy przez okres trwania Gali oraz przed jaj rozpoczęciem na bieżąco informowały o Naszych działaniach.

Podziękowanie za wsparcie materialne – plecaki skórzane Brytyjka

2018-2019 30 maja 2019

Szczególne miejsce w podziękowaniach należy się  formie Brytyjka za ufundowanie dodatkowych nagród dla zwycięzców Gali w postaci pięknych skórzanych plecaków.

Obok prezentujemy plecak skórzany, model damski – zdjęcia nadesłała jedna z laureatek Gali. Plecaki dostępne na Brytyjka.pl szyte są w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce oraz Francji i uchodzą za jedna z najmodniejszych na Polskim rynku plecaków skórzanych.

Być może są nawet bardzo popularne niż plecaki znanych marek, jak:

  • Zalando, Betlewski, Solier, Answear, Zagatto, Skórzany Pan, Galanteria Osobista, Elfrika, RoyalPoint

Nie spodziewaliśmy się takiego odbioru naszych wyrobów skórzanych wśród uczestników i laureatów Gali. Sądziliśmy raczej, że przekazanie nieodpłatnie skórzane plecaki, będą ginęły w tłumie dużo ciekawszych nagród. Miło nam, że stało się inaczej i zyskały sobie popularność wśród szerszego grona.

dziękujemy za słowa uznania, zespół Brytyjka

Osiągnięcia uczniów 

2018-2019 28 maja 2019

Gim1.polkowice.pl

W tym roku szklonym już po raz XIII został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnym z Powiatu Polkowickiego w trzech kategoriach wiekowych. Dla gimnazjalistów tematem prac było wykonanie fotomontażu na temat „Niemożliwe”. 20 marca został opublikowany protoków z posiedzenia Powiatowej Komisji Konkursowej. Pięciu uczniów z naszego gimnazjum zdobyło nagrody i wyróżnienia.

I miejsce zdobyli ex aequo Dominika Rusinko z klasy 1c i Seweryn Gołdyn z klasy 2a. II miejsce uzyskała Kornelia Pastuszak (kl. 1c), a III – Damian Maćków (2a) i Miłosz Brzeziński (1a). Wszystkie prace, które reprezentowały nasze gimnazjum w tym konkursie można obejrzeń na Szkolnym Portalu Edukacyjnym w dziale Prace uczniów.

Wśród nagród dla uczestników, były także nagrody rozlosowane wśród kibiców. Jaki sponsor fantów, wsparła nas firma dobrze już znana z dystrybucji szkolnych i skórzanych plecaków – Brytyjka.pl. Tym razem jednak nagrodami nie były plecaki a piórniki szkolne oraz przybory naukowe. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Organizatorem konkursu od początki jego istnienia jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Zobacz cie też nasze plecaki szkolne Polkowice.

Agnieszka, Oliwia, Julia i Karolina w FINALE!

24 kwietnia 2017

Miło nam poinformować, że Karolina Smereczniak z klasy I B, Agnieszka Prus z klasy I C, Oliwia Jakubowicz z klasy I C i Julia Wirchniańska z klasy II C, pomyślnie przeszły dwa etapy wojewódzkiego konkursu wiedzy o Dolnym Śląsku. Dziewczyny będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursu: „Dolnośląskim szlakiem – cuda natury i architektury”, który odbędzie się 12 maja 2017 w Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursie. Zachęcamy także do zgłaszanie się osób chętnych do nowego konkursu, dla młodych architektów, który wystartuje już w przyszłym kwartale!

I.O-B

Wyniki szkolnego konkursu „Trzymam formę, dbam o zdrowie”

2016 – 2017 24 kwietnia 2017

Pierwsze miejsce w szkolnym konkursie

,,Trzymam formę, dbam o zdrowie” zajęły: Natalia Dąbrowska z klasy II a i  Julia Minta z klasy II c.

Gratulujemy

Quiz o Polkowicach

2016 – 2017 20 kwietnia 2017

Z okazji 50 – lecia odzyskania przez Polkowice praw miejskich zorganizowano w gminie quiz wiedzy o naszym mieście. Każda szkoła miała trzyosobową reprezentację, która odpowiadała na pytania w programie Quizzes, przy wykorzystaniu iPadów. Nasza drużyna to: Zuzanna Madej, Klaudia Adamczyk i Weronika Wojciechowska (z kl. II E). Były pytania proste, np. kiedy Polkowice uzyskały prawa miejskie, kim z wykształcenia był Jan Wyżykowski lub jakie imię nosi rondo na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Kominka. Trudne okazało się pytanie skąd nazwa osiedla Gwarków lub ile wieżowców stoi przy ulicy Hubala.
Quiz transmitowany był na żywo i można go było oglądać na stronie TV Polkowice, co niektóre klasy uczyniły.

Bartek i Cantabile na Gali Laureatów „zDolnego Ślązaka”

Osiągnięcia uczniów 12 kwietnia 2017

Na podsumowanie konkursów „zDolny Ślązak Gimnazjalista” 6 kwietnia 2017 r. odbyła się  we Wrocławiu uroczysta Gala Laureatów. W tym roku naszą szkołę spotkał podwójny zaszczyt. Zaproszenie na Galę otrzymał Bartosz Pytlak z kl. III B – Laureat konkursu z geografii, natomiast o zapewnienie oprawy artystycznej poproszono chór Cantabile pod kierownictwem pani Joanny Kący.
Dla Bartka było to podwójna uroczystość: uczestnika Gali i osoby występującej wraz z chórem. Bartkowi towarzyszyła pani Jolanta Wrzos – nauczycielka geografii. W Auli Uniwersytetu Przyrodniczego Laureatom nagrody wręczali: Marszałek Województwa i Dolnośląski Kurator Oświaty – Pan Roman Kowalczyk. We wręczaniu medali, dyplomów i zaświadczeń pomagały również dziewczęta z Cantabile. Występ chórzystów u wszystkich wzbudził zachwyt, a Marszałek Województwa zaprosił Cantabile na kolejne występy.

Gratulacje od naszych Partnerów dla wszystkich uczestników Gali

Przekazuje serwis Plecaki Wrocław.

Dodaj komentarz